Przejdź do głównej zawartości

Bożonarodzeniowe opowiadania - Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Pozostając w temacie lektur bożonarodzeniowych, dzisiaj chciałam Wam zaprezentować bardzo ciekawy zestaw czterech książeczek, które znajdują się w ofercie Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu. Mowa o Bożonarodzeniowych Opowiadaniach. Jest to komplet czterech kartonówek, które idealnie sprawdzą się dla najmłodszych czytelników.  
Droga do Betlejem rozpoczyna się zwiastowaniem Maryi, następnie czytamy o wizycie Maryi u Elżbiety oraz podróży do Betlejem. Na kolejnych stronach dowiadujemy się o narodzinach dzieciątka Jezus, który jest Zbawicielem świata. Całość stanowi zaledwie kilku zdaniowe opowiadanie, ale dzięki temu pozwala najmłodszym czytelnikom zrozumieć wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. 
Dzieciątko w żłobie to historia pasterzy, którzy podczas nocnego pilnowania owiec wypatrzyli na niebie światło. Następie ukazał im się anioł z Nieba i oznajmił radosną nowinę o narodzinach Zbawiciela. Na końcu czytam o wizycie pasterzy w stajence. 
Boże Narodzenie to pozycja która opisuje najważniejsze momenty z tego jakże ważnego wydarzenia. Począwszy od podróży Maryi i Józefa do Betlejem, poprzez narodziny Jezusa w stajence aż do wizyty trzech króli i złożenia przez nich darów.
Gwiazda Betlejemska to historia widziana oczami trzech mędrców, od chwili gdy zobaczyli na niebie gwiazdę, poprzez ich wędrówkę do Betlejem aż po samą wizytę w stajence i złożenie przez nich darów nowo narodzonemu królowi. 
Bożonarodzeniowe Opowiadania to książeczki idealna dla najmłodszych. W krótkich i prostych zdaniach opisują najważniejsze momenty jakie miały miejsce ponad 2000 lat temu. Do tego zostały bardzo ładnie zilustrowane, co dodatkowo przyciąga uwagę maluszków i pozwala im lepiej zrozumieć sens opowiedzianych historii. 

Polecamy serdecznie!!!  


Zestaw książeczek znajdziecie TUTAJ
Komentarze

  1. Projekt wizytówek jest niezwykle istotny, dlatego warto go zaprojektować na www.ccsdruk.pl . Mają świetnych grafików. Polecam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie