Przejdź do głównej zawartości

Wszystkie psy Eli - Wydawnictwo Zakamarki

Od dawna jesteśmy wielkimi fanami książek wydawanych przez Wydawnictwo Zakamarki. Charakteryzują się one zarówno przepiękną grafiką, bardzo starannym wydaniem, jak również niezwykle ciekawymi tematami. Ostatnio do naszego zbioru dołączyła bardzo ciekawa książeczka, której bohaterką jest sympatyczna dziewczynka o imieniu Ela. Wszystkie psy Eli to krótka historia z happy endem, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi czworonogów. 
Ela bardzo lubi psy i jak to często bywa w życiu, chciała by mieć swojego własnego czworonoga. Niestety, gdy pyta o to tatę, ten zbywa ją twierdząc "że zobaczymy...". Jednak czas mija a Ela nadal nie dostaje swojego wymarzonego pupila. Dziewczynka często opowiada o różnych psach, które chciała by posiadać. Wśród nich jest długa Figa, szalejący Reks, spokojny Hektor czy Fredo - posiadacz wielkiego pyska. Marzenie dziewczynki wydaje się być nieosiągalne, jednak pewnego razu pod jej dom podjeżdża auto z jej wymarzonym psiakiem, idealnym, jedynym.  Historia Catariny Kruusval pokazuje, że należy marzyć i walczyć o te marzenia. Udowadnia, że czas potrafi przynieść oczekiwane zmiany, wystarczy jedynie dążyć do obranego celu. Autorka tekstu jest także autorką ilustracji, które są ciepłe i w pełni oddają treść. 
Wszystkie psy Eli to kolejny już tytuł z serii. Dla nas było to pierwsze spotkanie z tą sympatyczną dziewczynką, jednak na pewno sięgniemy po pozostałe tytuły :-)


 

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

  1. Idealna dla milosnikow pieskow . Moj syn za duzy na takie ksiazki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne ilustracje. To pewnie świetna książka dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)