Przejdź do głównej zawartości

Fabryka języka - gra od Zielonej Sowy

Fabryka języka to kolejna gra planszowa, która towarzyszy nam podczas jesiennych wieczorów. Poza ciekawą mechaniką, wyróżnia się także ładną szatą graficzną. Gra sprawdza się dla graczy już od szóstego roku życia i zapewnia świetną rozrywkę. Jej wydawcą jest Zielona Sowa. W pudełku znajdziemy:

- plansza,
- cztery pionki,
- 50 dwustronnych kart z robotami i poleceniami, 
- oraz instrukcję. Celem gry jest ułożenie robota czyli zebranie wszystkich jego części. Nie muszą one być z jednego zestawu, zależy to od upodobania gracza. 


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy rozłożyć planszę, następnie tasujemy i dzielimy karty na dwie równe części. Jedną część kładziemy obok planszy (pytaniami do góry) a drugą kładziemy na wyznaczony do tego miejscu na planszy (robotami do góry). Z tej talii bierzemy trzy karty z góry i układamy na taśmie produkcyjnej na planszy. Na koniec każdy z graczy wybiera pionek, którym chce grać. Rozpoczynając rozgrywkę gracze muszą ustawić swoje pionki na dowolnym polu na planszy. Każde pole ma swój kolor oraz przypisane do niego działanie jakie gracz ma do wykonania. Po rzucie kostką i przesunięciu swojego pionka o ilość oczek jaka wypadła na kostce, gracz w zależności od tego na jakim polu się zatrzymał, wykonuje przypisane do niego działanie. Przykładowo jeżeli gracz stanie na polu zielonym, musi przesunąć taśmę produkcyjną w prawo. Karta z końca taśmy przechodzi do "odpadów" a na puste miejsce należy położyć kartę z talii z maszyny. Stając na niebieskim polu, gracz pobiera jedną kartę z taśmy produkcyjnej w celu ułożenia swojego robota. Oczywiście przed wykonaniem ruchu należy wziąć kartę z talii z zadaniami i je wykonać. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy ułożył swojego robota. 


 
Fabryka języka to bardzo dynamiczna i wciągająca gra, która sprawdzi się już dla starszych przedszkolaków. U nas bardzo spodobała się Ignasiowi i jest bardzo często w użyciu. Jeżeli macie w domu miłośnika gier planszowych to ta gra będzie dla nich idealnym prezentem :-)

Polecamy serdecznie!!!Grę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie