Przejdź do głównej zawartości

Celestynka - Wydawnictwo Tekturka

Picturebooki to jedne z ciekawszych książek dla dzieci. Poza cudnymi ilustracjami, charakteryzują się dość specyficznym przekazem słownym, który najprościej można ująć słowami "im mniej tym więcej". Ostatnio na rynku pojawiła się przecudna książka, która zachwyca wizualnie i skłania do refleksji. I choć historia opowiedziana w tej publikacji jest wszystkim dobrze znana, to jednak perspektywa z jakiej zostaje przedstawiona, nadaje jej zupełnie nową jakość. Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie to prawdziwy majstersztyk gatunku, który ukazał się w Polsce nakładem Wydawnictwa Tekturka.   Tytułowa bohaterka je jedna z setki jak nie tysięcy zapałek. Mieszka w pudełku wraz z innymi zapałkami. Jednak Celestynka, choć jest tylko malutkim kawałeczkiem drewna, marzy o tym aby pewnego dnia spełnić swoje powołanie. Historia naszej bohaterki zostaje opowiedziana w bardzo prosty a jednocześnie wzniosły sposób. Nie brakuje tu metafor i ukrytych znaczeń. Opowieść porusza i zachęca do przemyśleń nad własnymi dążeniami i planami. To czy nasza bohaterka spełniła swoje marzenie pozostawiam bez odpowiedzi, mam nadzieję, że sięgniecie po książkę aby samemu się przekonać :-)
Jak już wspomniałam we wstępie, książka zachwyca nie tylko treścią ale także stroną graficzną. Każda strona to prawdziwe arcydzieło rysunku, które przenosi nas do świata magii.
Celestynka to przepiękna opowieść, która spodoba się zarówno dziewczynce jak i chłopcu, małemu jak i dużemu. Dzięki przepięknemu wydaniu książka może być bardzo ciekawym pomysłem na prezent.

Polecamy serdecznie


Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo tekturka logo

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie