Przejdź do głównej zawartości

Będę strażakiem - Wydawnictwo Media Rodzina

Literatura dziecięca obfituje w dość sporą ilość tytułów opowiadających o przygodach małych strażaków. Sami posiadamy co najmniej kilkanaście takich pozycji. Do tego zbioru ostatnio doszła jeszcze jedna, bardzo urocza książeczka autorstwa Quentina Grebana pod tytułem Będę strażakiem. Opowieść od razu stała się u nas hitem za sprawą zarówno tekstu jak i rysunków, które w dosyć specyficzny sposób odnoszą się do tekstu, ukazując skutki opisanych sytuacji. Muszę przyznać, że taki zabieg wywołuje salwy śmiechu u dzieci. Ignacy bardzo polubił małego misia o uroczym imieniu Oskar, a już niebawem mam nadzieję, że i Nikodem będzie jego wielkim fanem :-) Książeczka w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.

Mały niedźwiadek Oskar choć był dość młodym niedźwiadkiem, to jednego był pewien. Jego marzeniem było zostać strażakiem. Codziennie wypatrywał wozu strażackiego, gotów ruszyć im z pomocą. Gdy wyczekiwanie nie wymarzony wóz stawało się coraz bardziej męczące postanowił sam wyruszyć z pomocą. Wsiadł do swojego wozu i ruszył przed siebie. Gdy w powietrzu wyczuł zapach ognia bez wahania ruszył na pomoc. Niestety okazało się, że to były jedynie świeczki na torcie urodzinowym a jego interwencja doprowadziła do nie małego zamieszania. Podobnie było z uratowanym kotkiem. Tu nasz bohater postanowił ściąć drzewo, które niestety runęło na stojący obok...dom. Nie zrażony tymi porażkami nasz mały strażak nadal wyruszył w poszukiwaniu "potrzebujących jego pomocy". Czy Oskarowi uda się ocalić pieska nie wyrządzając kolejnych szkód? O tym przekonajcie się sami czytając i oglądając ilustracje tej jakże uroczej książeczki.  
Jak już wspomniałam, bardzo ciekawym zabiegiem jest opowiedzenie części historii jedynie za pomocą ilustracji, których autorem jest także autor tekstu. Całość świetnie ze sobą współgra i stanowi świetną lekturę do wspólnego czytania i opowiadania. 
Będę strażakiem to idealna książeczka dla każdego małego miłośnika straży pożarnej. Jest to jedna z ciekawszych pozycji o tej tematyce w naszym domu. Sprawdzi się zarówno dla przedszkolaka jak i starszaka. 


Polecamy serdecznie!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Media RodzinaKomentarze

 1. Dla dziecka, które aspiruje do takiej roli, to na pewno ciekawa pozycja książkowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat super, a ilustracje rewelacyjne.
  Lubimy książki Media Rodzina

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się ilustracje, zawsze zwracam na to uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie