Przejdź do głównej zawartości

Znajdź różnice czyli jak ważne jest ćwiczenie percepcji wzrokowej u dzieci - Kapitan Nauka

Prawidłowo rozwinięta percepcja wzrokowa u dzieci to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach życia. Prawidłowa umiejętność rozpoznawania i interpretowania tego co widzimy, to niezbędne umiejętności, dzięki którym nasze dzieci bez problemu opanują sztukę pisania i czytania. Okres w którym najszybciej rozwija się ta umiejętności u dzieci to okres pomiędzy 3 a 7 rokiem życia. Dlatego tak ważne jest aby ćwiczyć z dziećmi tę umiejętność. Obecnie coraz większą wagę przywiązuje się właśnie do tego rodzaju ćwiczeń, a co za tym idzie, mamy też coraz więcej materiałów z których możemy skorzystać. Ostatnio na rynku ukazała się nowa seria trzech książeczek Znajdź różnice, która pozwala podczas świetnej zabawy ćwiczyć właśnie percepcję wzrokową u naszych pociech. Wyszukiwanie różnic pomiędzy dwoma,na pozór takimi samymi ilustracjami to jedna ze skuteczniejszych metod ćwiczenia właśnie percepcji wzrokowej. Wydawcą serii jest Kapitan Nauka.
Znajdź różnice zwierzaki to dziesięć rozkładówek na których znajdują się pary zwierząt, jednak nie są to takie zwykłe pary. Otóż każda z nich różni się trzema szczegółami. Jeden jest dość wyraźny i można go dostrzec na pierwszy rzut oka, drugi szczegół jest nieco trudniejszy do odszukania, natomiast aby odnaleźć trzeci z różniących się szczegółów, trzeba na prawdę wytężyć wzrok. Książeczka poza świetną zabawą w odnajdywanie różnic jest świetną pozycją do nauki nazw zwierząt oraz kolorów z maluszkiem a kartonowe wydanie zapewni długie użytkowanie.     

Znajdź róznice na podwórku to druga ksiażeczka z serii. Podobnie jak ta wcześniej opisana, tak i ta zawiera dziesięć rozkładówek i dziesięć par obrazków, na których należy odnaleźć trzy różnice. Tym razem tematem przewodnim jest podwórko i to co mozna na nim robić. Mamy tu przykłady dziesięciu gier w tym m.in. w klasy, chowanego, głuchy telefon czy ganianego. Zasada jest ta sama czyli odnajdujemy trzy róznice o różnym stopniu trudności, jednak tutaj jest nieco trudniej ze względu na nieco bardziej skomplikowane ilustracje. 

Znajdź różnice baśnie to ostatnia pozycja z serii. Tym razem dziesięć par tworzą kolorowe postacie z różnych baśni. Zasada pozostaje bez zmian czyli trzy różnice o róznym stopniu trudności. Wśród ilustracji odnajdziemy m.in. jednorożca, krasnoludka, pirata, rycerza czy też wróżkę. Odnajdywanie różnic spośród tak ciekawych ilustarcji na pewno sprawi maluchom wiele radości a przy okazji będzie ćwiczyć ich umiejętności precepcyjne.


Znajdź różnice to bardzo ciekawe pozycje, które zapewniom dzieciom nie tylko wiele radości z odszukiwania różnic ale przede wszytskim pozwolą im podczas zabawy ćwiczyć kluczowe dla ich rozwoju umiejętności. Gorąco polecamy całą serię :-)


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Kapitan NaukaKomentarze

 1. Podziwiam dzieci, które potrafią rozwiązywac takie zagadki,
  ja się nie nadaję do takich ćwiczeń :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. jak byłam mała nie lubiłam takich zadań. może też przez wadę wzroku, którą mam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie ćwiczenia bardzo pomogły mojemu synowi, wiele podobnych książeczek wspomagała naszą pracę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat jeszcze dla mnie abstrakcyjny bo nie mam dzieci, ale dla rodziców na pewno ważne do uświadomienia - fajnie ze puscilas taki wpis ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie