Przejdź do głównej zawartości

Wesołe literki i cyferki - Wydawnictwo Pryzmat


Nie tak dawno pisałam Wam o bardzo fajnym komplecie czterech zeszytów ćwiczeń pt. "Pierwsze ćwiczenia". Dzisiaj powracam do tematu, a to za sprawą kolejnych dwóch świetnych pozycji, które stanowią ćwiczenia wspomagające do wspomnianych pozycji. Wesołe literki i Wesołe cyferki to pozycje skierowane do starszych przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę pisania. Obie pozycje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Pryzmat. 
Wesołe literki to zbiór zadań opartych na wiedzy polonistycznej z naciskiem na ćwiczenia grafomotoryczne. Mamy tu zarówno pisanie pojedynczych literek, sylab jak i wyrazów czy zdań. Zadania są uszeregowane według stopnia trudności (od najłatwiejszych po trudniejsze), co pozwala dzieciom płynnie nabywać nowe umiejętności. Poza wspomnianymi zabawami, mamy tu także rebusy, krzyżówki czy kolorowanki, wszystko po to aby urozmaicić naszym pociechom naukę i sprawić, ze stanie się dla nich atrakcyjną formą spędzania czasu.  Wesołe cyferki to z kolei pozycja, której treści oparte są na wiedzy matematycznej. Poza samymi ćwiczeniami grafomotorycznymi takimi jak pisanie poszczególnych cyferek, mamy tu zadania z treścią, zagadki, rebusy czy proste działania arytmetyczne. Ponownie całość została bardzo dobrze przemyślana i uszeregowana według stopnia trudności. Dzieci pracując na tej pozycja z pewnością załapią bakcyla i z radością będą zgłębiać tajniki królowej nauk. Wesołe literki i cyferki to bardzo ciekawe pozycje, które rodzice mogą wykorzystać w domu do wspólnych  zabaw połączonych z nauką. Książeczki są kolorowe i bardzo ładnie wydane, co dodatkowo zachęca maluchy aby po nie sięgnąć. Z całą pewnością są godne polecenia :-)


Zeszyty ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

Komentarze

 1. Wyglądają bardzo zachęcająco! Dzieci powinny chętnie się z nich uczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze zdjęć widzę ,że ćwiczenia są bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój sisotrzeniec lubił takie rzeczy, teraz już tylko jeden chrzesniak się łąpie wiekowo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne wydanie, a moja młodsza córka przyniosła dzisiaj właśnie zeszyty do kaligrafii. Zaczynamy zabawę od nowa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieciaki chętnie sięgały po takie książeczki, wiele frajdy sprawiało im wypełnianie ich. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W Pomarańczowej Ciuchci dbamy o najwyższy poziom nauczania dzieci! Zapraszamy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie