Przejdź do głównej zawartości

Literkobranie od Alexander

Gry firmy Alexander towarzyszą Ignasiowi już kilka ładnych lat. Doceniamy ich walory edukacyjne jak i wysoką jakość wykonania. Dzięki szerokiej ofercie skierowanej do różnej grupy wiekowej, każdy znajdzie tu coś dla siebie. U nas kilka tygodni temu pojawiło się Literkobranie i od razu skradło nasze serca. Gra o bardzo prostych zasadach pozwala nie tylko podczas wspaniałej zabawy ćwiczyć motorykę małą, koncentrację, precyzję ruchów czy koordynację ale także zachęca do eksplorowania oraz ćwiczy poprawną pisownie i poszerza słownictwo. To jedna z tych gier, które będą nam towarzyszyły podczas zbliżających się jesiennych wieczorów. 
W pudełku znajdziecie:

- kostki z literami - 25 sztuk,
- 4 linki do nawlekania, 
- woreczek,
- notes,
- kostkę
- oraz instrukcję. 
Instrukcja podaje dwa warianty gry, które różnią się jedynie użyciem kostki i określeniem przez nią ilości losowanych kostek. Pozostałe zasady są takie same.  


Celem gry jest zdobycie określonej na samym początku gry liczby punktów. Punkty zdobywamy układając z wylosowanych i nawleczonych na sznurek kostek z literkami. W zależności z ilu liter udało się nam ułożyć prawidłowy wyraz, tyle punktów otrzymujemy. Jednak w tej grze liczy się nie tylko umiejętność odnajdywanie spośród wylosowanych liter wyrazów ale także szybkość, gdyż jedynie osoba, która jako pierwsza ułoży wyraz zdobywa punkty, pozostali gracze, którzy nie zdążyli tego zrobić kończą rundę bez punktów. 
W wersji bez kostki, każdy z graczy zawsze losuje po 5 kostek, natomiast w wersji w której używa się kostki, to ona określi liczbę kostek do pobrania z woreczka. Należy jednak pamiętać, że o ile w pierwszym wariancie słowa mogą składać się z mniejszej liczny liter o tyle w drugim ta liczba musi odpowiadać tej wylosowanej na kostce. 
Oczywiście elementy gry można także wykorzystać do wielu innych zabaw. Kostki są na tyle duże, że sprawdzają się idealnie do układania wież. Mniejsze dzieci mogą je wykorzystać do samego nawlekania czy też segregowania według koloru. Pomysłów na pewno jest znacznie więcej, wszystko zależy od naszej wyobraźni :-) 


Literkobranie, to bardzo rodzinna, która sprawdzi się już u nieco starszych przedszkolaków. Proste zasady a przy tym dość spora dawka rywalizacji i walki z czasem zapewnią wiele emocji i miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych :-)


Grę znajdziecie TUTAJ

Alexander Toys


Komentarze

 1. Mamy tę grę. Prosta forma, ale rozgrywka wciągająca!

  OdpowiedzUsuń
 2. Literkobranie to coś idealnego dla nas! Koniecznie muszę kupić na prezent mojej córki, uwielbia literki i wszelkie nawlekanki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Alexander Toys ma wspaniałe gry. Ta również jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł na prezent jak najbardziej na tak, z pewnością ucieszy. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie