Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego tańczymy ze szczęsci i kipimy ze złości? - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Świat dzieci jak i dorosłych pełen jest przeróżnych emocji. Czasem bardzo radosnych innym razem bardzo smutnych. O ile większość dorosłych ludzi potrafi sobie z nimi radzić o tyle dzieci bardzo często miewają z tym problem. Ciężko jest im zidentyfikować dane uczucie,  a gdy w grę wchodzą te negatywne, nie rzadko doprowadzają do wielu nieporozumień. Jak można temu zaradzić. Poprzez rozmowę, zrozumienie czy wyjaśnianie. Bardzo fajnym także sposobem jest odpowiednia lektura. Obecnie na rynku literatury dziecięcej pojawia się coraz więcej tytułów, poruszających właśnie tematykę uczuć i sposobów radzenia sobie z nimi. Jedną z ciekawszych z jakimi mieliśmy do tej pory styczność jest dzieło Andrei Schutze pod tytułem Dlaczego tańczymy z radości i kipimy ze złości? Jest to zbiór dwunastu opowiadań i dwóch wierszy, wydanych w Polsce przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.     


Opowiadania zawarte w książce przedstawiają różne historie i różnych bohaterów jednak wszystkich łączy jedno, przeżywają wiele przygód połączonych z przeżywaniem wielu emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Autorka w bardzo subtelny sposób przedstawia takie uczucia jak: miłość, złość, dumę, współczucie, wściekłość, poczucie bezpieczeństwa czy tęsknotę. Każde z opowiadań w bardzo prostych słowach wyjaśnia motywy postępowania danych bohaterów, nie oceniając ich przy tym. Obok bardzo mądrych treści, książka została także bardzo ładnie zilustrowana. Całość idealnie się uzupełnia tworząc spójną całość.
Dlaczego tańczymy ze szczęści i kipimy ze złości? to publikacja z bardzo mądrym przekazem. U nas książka spotkała się z dużym zainteresowanie zarówno ze strony Ignacego jak i naszym. Zdecydowanie jest to jedna z tych książek, która powinna znaleźć się w każdym domu. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka


Komentarze

 1. Och, uwielbiam książki o emocjach dla dzieci. Właśnie poluję na książkę "Kolorowy potwór", ale za tą też się rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubimy tę książkę! Doskonała lektura dla dzieci i rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurczę, sama jestem już dorosła i nie mam dzieci, ale bym czytała :D Ostatnio rzucają mi się w oczy właśnie takie ciekawe książki dla dzieciaków, to jest super - bo uczą i bawią jednocześnie. Mam wrażenie, że kiedy ja byłam mała - a dinozaurem nie jestem, bo mam niecałe 24 lata - to nie było aż takiego fajnego asortymentu, jeśli chodzi o literaturę dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama jestem ciekawa dlaczego. Uwielbiam takie książeczki odpowiadające na trudne pytania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie