Przejdź do głównej zawartości

Łap za słówka! - Wydawnictwo Egmont

W dzieciństwie jedną z moich ulubionych zabaw była gra w "państwa miasta". Obecnie na rynku pojawiła się nowa gra planszowa nawiązująca do tej kultowej już gry. Mowa o grze Łap za słówka! Wydawnictwa Egmont. Gra przeznacz jest dla dzieci od 10 roku życia i grać w nią może od 2 do 6 osób. Średni czas rozgrywki wynosi średnio ok 30 minut. W pudełku znajdziemy:

- 21 kafelków z literami, 
- 6 kostek z symbolami,
- 99 żetonów punktów,
- 6 zasłonek,
- klepsydra,
- notes z kartami do wyrywania,
- oraz instrukcja. 
Przed rozpoczęciem gry na stole rozkładamy w stosie kafelki z literami oraz żetony punktów. Obok stawiamy klepsydrę oraz sześć kostek. Następnie każdy z graczy ustawia przed sobą zasłonkę oraz kartkę z notesu oraz coś do pisania. 


Każdy z graczy w swojej turze rzuca wszystkimi sześcioma kostkami, następnie wybiera jedną z kostek, to samo robią kolejni gracze. Następnie odsłaniana jest pierwsza plakietka ze stosu liter. Teraz odwracana jest klepsydra i zadaniem graczy jest jak najszybsze napisanie trzech wyrazów na wylosowaną literę w wybranej przez siebie kategorii. Opisy kategorii każdy z graczy ma przed sobą na zasłonkach. 

Poza zapisaniem swoich słów gracze mają za zadanie wypisanie tylu słów ilu jest graczy w kategoriach przeciwników. Gdy piasek w klepsydrze przesypie się następuje podliczenie punktów. I tutaj ponownie mamy nawiązanie to wspomnianej już grze "państwa miasta". Gracz rzucający kostkami rozpoczyna i czyta wypisane słowa. Jeżeli któryś z graczy wypisał ten sam wyraz ma obowiązek powiedzieć to a gracz traci za ten wyraz punkty. Na koniec każdy z graczy otrzymuje po jednym żetonie punktów za każde niewykreślone słowo. 


Gra kończy się gdy na koniec rundy któryś z graczy zdobędzie 15 punktów. Łap za słówka! to fantastyczna gra rodzinna, która zapewni rozrywkę na długie godziny. Prosta mechanika, dynamiczna akcja oraz ciągły wyścig z czasem zapewniają wiele pozytywnych emocji. U nas gra stała się hitem tegorocznych wakacji. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

 1. Gra świetna i z pewnością wywoła mnóstwo uśmiechu na twarzy

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubiłam grać w tę grę. Dobrze, że ktoś promuje gry planszowe. Rozwijają i w rzeczywistości można spotkać sie z drugim człowiekiem

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda bardzo fajnie i dla dużych i dla małych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka co chwilę z tą grą do mnie biega

  OdpowiedzUsuń
 5. czytam drugą blogerską recenzję na temat tej gry i kusi mnie by ją mieć w domu.

  OdpowiedzUsuń
 6. My mamy na pokładzie puki co młodszego gracza ale sama gra wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. O, jak super! Chciałabym mieć taką grę :)
  Ale w tradycyjną wersję "państwa miasta" też lubię czasem pograć :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.