Przejdź do głównej zawartości

Łap za słówka! - Wydawnictwo Egmont

W dzieciństwie jedną z moich ulubionych zabaw była gra w "państwa miasta". Obecnie na rynku pojawiła się nowa gra planszowa nawiązująca do tej kultowej już gry. Mowa o grze Łap za słówka! Wydawnictwa Egmont. Gra przeznacz jest dla dzieci od 10 roku życia i grać w nią może od 2 do 6 osób. Średni czas rozgrywki wynosi średnio ok 30 minut. W pudełku znajdziemy:

- 21 kafelków z literami, 
- 6 kostek z symbolami,
- 99 żetonów punktów,
- 6 zasłonek,
- klepsydra,
- notes z kartami do wyrywania,
- oraz instrukcja. 
Przed rozpoczęciem gry na stole rozkładamy w stosie kafelki z literami oraz żetony punktów. Obok stawiamy klepsydrę oraz sześć kostek. Następnie każdy z graczy ustawia przed sobą zasłonkę oraz kartkę z notesu oraz coś do pisania. 


Każdy z graczy w swojej turze rzuca wszystkimi sześcioma kostkami, następnie wybiera jedną z kostek, to samo robią kolejni gracze. Następnie odsłaniana jest pierwsza plakietka ze stosu liter. Teraz odwracana jest klepsydra i zadaniem graczy jest jak najszybsze napisanie trzech wyrazów na wylosowaną literę w wybranej przez siebie kategorii. Opisy kategorii każdy z graczy ma przed sobą na zasłonkach. 

Poza zapisaniem swoich słów gracze mają za zadanie wypisanie tylu słów ilu jest graczy w kategoriach przeciwników. Gdy piasek w klepsydrze przesypie się następuje podliczenie punktów. I tutaj ponownie mamy nawiązanie to wspomnianej już grze "państwa miasta". Gracz rzucający kostkami rozpoczyna i czyta wypisane słowa. Jeżeli któryś z graczy wypisał ten sam wyraz ma obowiązek powiedzieć to a gracz traci za ten wyraz punkty. Na koniec każdy z graczy otrzymuje po jednym żetonie punktów za każde niewykreślone słowo. 


Gra kończy się gdy na koniec rundy któryś z graczy zdobędzie 15 punktów. Łap za słówka! to fantastyczna gra rodzinna, która zapewni rozrywkę na długie godziny. Prosta mechanika, dynamiczna akcja oraz ciągły wyścig z czasem zapewniają wiele pozytywnych emocji. U nas gra stała się hitem tegorocznych wakacji. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

 1. Gra świetna i z pewnością wywoła mnóstwo uśmiechu na twarzy

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubiłam grać w tę grę. Dobrze, że ktoś promuje gry planszowe. Rozwijają i w rzeczywistości można spotkać sie z drugim człowiekiem

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda bardzo fajnie i dla dużych i dla małych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka co chwilę z tą grą do mnie biega

  OdpowiedzUsuń
 5. czytam drugą blogerską recenzję na temat tej gry i kusi mnie by ją mieć w domu.

  OdpowiedzUsuń
 6. My mamy na pokładzie puki co młodszego gracza ale sama gra wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. O, jak super! Chciałabym mieć taką grę :)
  Ale w tradycyjną wersję "państwa miasta" też lubię czasem pograć :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)