Przejdź do głównej zawartości

100 zabaw z kangurkiem Arturkiem - Kapitan Nauka

O tym, że jesteśmy fanami serii 100 zabaw... wydawanej przez Kapitana Naukę pisałam już kilkukrotnie. Ostatnio ukazała się kolejna pozycja z serii, która podobnie jak poprzednie części skradła nie tylko Ignasia ale i moje serce. Tym razem mały odkrywca wyrusza w podróż w poszukiwaniu wiedzy wraz z kangurkiem Arturkiem. Pakiet zadań skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 6 lat. 
Zestaw składa się z:

- 30 dwustronnych kart (wielokrotnego użycia),
- książeczka z zadaniami,
- oraz flamaster suchościeralny.


Książeczka to zbiór kilkudziesięciu zadań wśród których znajdują się kolorowanki, rebusy, ćwiczenia grafomotoryczne oraz logiczne. Nie zabrakło także ćwiczeń z zakresu królowej nauk oraz języka polskiego. Zadania idealnie dopasowane są do wieku i wspierają wszechstronny ich rozwój. Świetnie sprawdzają się zarówno w domu jak i podróży. 


Zestaw 30 dwustronnych kart to kolejny zbiór zabaw, które zainteresują każde dziecko. Mamy tu łączenie kropek, dopasowywanie, odnajdywanie różnic. Są także zadania związane z geografią i meteorologią. Wszystkie ćwiczenia mają na celu pobudzanie wyobraźni, ćwiczenie koncentracji i logicznego. Ponadto ćwiczą grafomotorykę oraz kompetencje matematyczne i przyrodnicze.


Ignaś z radością zasiadł do uzupełnienia kolejnego zestawu z serii. Dzięki kartom wielokrotnego użytku zestaw po uzupełnieniu przez synka wyczyściliśmy i teraz czeka na kolejnego użytkownika :-)


Łamigłówki zawarte w zestawie to świetne połączenie zabawy z nauką. Dzieci podczas rozwiązywania kolejnych zadań ćwiczą kompleksowo wiele kluczowych kompetencji, dobrze przy tym się bawiąc. Zestaw sprawdzi się idealnie podczas letnich wyjazdów jak i w zimowe długie wieczory.


Zestaw znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka


Komentarze

 1. Ale fajne. Chociaż własnych dzieci nie posiadam to jednak mam takiego swojego łobuza w idealnym przedziale wiekowym ;) Chyba dostanie od ciotki kolejny prezent ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie. Swoich dzieci nie mam, ale może znajdzie się osoba która chętnie by przygarnela podobną publikacje

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy to wspaniałe pudełeczko, niestety z powodu maluszka w domku wakacje bedą wokoło domu , więc chociaż
  pozwiedzamy z Kapitanem Nauką.

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy 100 zabaw z królikiem Kazikiem i je uwielbiamy. Chyba tego kangura tez sobie sprawimy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lena uwielbia zadania są urozmaicone a grafika zachwyca.

  OdpowiedzUsuń
 6. W takie deszczowe dni jak dziś Kapitan Nauka to podstawa naszej zabawy!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)