Przejdź do głównej zawartości

100 zabaw z kangurkiem Arturkiem - Kapitan Nauka

O tym, że jesteśmy fanami serii 100 zabaw... wydawanej przez Kapitana Naukę pisałam już kilkukrotnie. Ostatnio ukazała się kolejna pozycja z serii, która podobnie jak poprzednie części skradła nie tylko Ignasia ale i moje serce. Tym razem mały odkrywca wyrusza w podróż w poszukiwaniu wiedzy wraz z kangurkiem Arturkiem. Pakiet zadań skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 6 lat. 
Zestaw składa się z:

- 30 dwustronnych kart (wielokrotnego użycia),
- książeczka z zadaniami,
- oraz flamaster suchościeralny.


Książeczka to zbiór kilkudziesięciu zadań wśród których znajdują się kolorowanki, rebusy, ćwiczenia grafomotoryczne oraz logiczne. Nie zabrakło także ćwiczeń z zakresu królowej nauk oraz języka polskiego. Zadania idealnie dopasowane są do wieku i wspierają wszechstronny ich rozwój. Świetnie sprawdzają się zarówno w domu jak i podróży. 


Zestaw 30 dwustronnych kart to kolejny zbiór zabaw, które zainteresują każde dziecko. Mamy tu łączenie kropek, dopasowywanie, odnajdywanie różnic. Są także zadania związane z geografią i meteorologią. Wszystkie ćwiczenia mają na celu pobudzanie wyobraźni, ćwiczenie koncentracji i logicznego. Ponadto ćwiczą grafomotorykę oraz kompetencje matematyczne i przyrodnicze.


Ignaś z radością zasiadł do uzupełnienia kolejnego zestawu z serii. Dzięki kartom wielokrotnego użytku zestaw po uzupełnieniu przez synka wyczyściliśmy i teraz czeka na kolejnego użytkownika :-)


Łamigłówki zawarte w zestawie to świetne połączenie zabawy z nauką. Dzieci podczas rozwiązywania kolejnych zadań ćwiczą kompleksowo wiele kluczowych kompetencji, dobrze przy tym się bawiąc. Zestaw sprawdzi się idealnie podczas letnich wyjazdów jak i w zimowe długie wieczory.


Zestaw znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka


Komentarze

 1. Ale fajne. Chociaż własnych dzieci nie posiadam to jednak mam takiego swojego łobuza w idealnym przedziale wiekowym ;) Chyba dostanie od ciotki kolejny prezent ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie. Swoich dzieci nie mam, ale może znajdzie się osoba która chętnie by przygarnela podobną publikacje

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy to wspaniałe pudełeczko, niestety z powodu maluszka w domku wakacje bedą wokoło domu , więc chociaż
  pozwiedzamy z Kapitanem Nauką.

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy 100 zabaw z królikiem Kazikiem i je uwielbiamy. Chyba tego kangura tez sobie sprawimy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lena uwielbia zadania są urozmaicone a grafika zachwyca.

  OdpowiedzUsuń
 6. W takie deszczowe dni jak dziś Kapitan Nauka to podstawa naszej zabawy!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie