Przejdź do głównej zawartości

MILOWE karty rozwojowe dla dzieci

O tym jaką wagę przykładamy do rozwoju naszego synka pisałam już wielokrotnie. Z uwagi na fakt, iż mieszkamy na stałe w Wielkiej Brytanii i tutaj Ignaś chodzi do szkoły, to na nas w całości spoczywa odpowiedzialność aby dobrze poznał swój język ojczysty. Dlatego też staram się w różnych zabawach i grach przemycić obok dobrej zabawy i wspólnie spędzonego czasu element edukacyjny. Ostatnio w takich grach i Zabawach bardzo często towarzyszą nam MILOWE karty rozwojowe. 
Czym są MILOWE karty? Otóż to nic innego jak zbiór 45 kart (w tym 3 puste do samodzielnego rysowania) na których znajdujemy przeróżne ilustracje. Mamy tu naturę i wnętrza domu, ludzi i zwierzęta, dzień i noc, radość i smutek. Całość została umieszczona w bardzo stylowym etui oraz ciekawie zaprojektowanym pudełku. 


Kartami można bawić się na wiele sposobów. Jednak ich głównym zadaniem jest budowanie poczucia własnej wartości i kompetencji językowych. Podczas zabaw nie wprowadzamy elementu rywalizacji skupiając się na współdziałaniu. W zestawie mamy dwie książeczki w których mamy wiele przykładów na wykorzystanie owych kart. Oczywiście to tylko przykłady, które można modyfikować w zależności od wieku i poziomu dziecka, jak również tworzyć własne reguły.  Z maluszkami możecie bawić się w wyszukiwanie określonego przedmiotu lub osoby. Sprawdzą się także idealnie do pierwszych kategoryzacji. Nieco starsze dzieci mogą podjąć próby opisania danej karty lub nawet pokusić się o stworzenie krótkiej historyjki lub odczytać przedstawione na określonych rysunkach uczucia i emocje. 
Nam MILOWE karty służą głównie szlifowaniu języka polskiego. Ignaś z radością tworzy kolejne historyjki i opowiadania a dzięki tak dużemu zróżnicowaniu rysunków każda kolejna opowieść jest jedyna i niepowtarzalna. Poza poszerzaniem swojego słownictwa synek ćwiczy także wyobraźnię, koncentrację oraz pamięć. 

MILOWE karty to świetny materiał dydaktyczno - rozwojowy. Sprawdzą się zarówno do wspierania rozwoju dzieci jak i terapii logopedycznej. Dzięki potencjałowi jakie posiadają i możliwości dostosowania poziomu do dziecka praca z nimi jest efektowna zarówno z 2-3 latkiem jak i dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. 

 

Karty znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie