Przejdź do głównej zawartości

Gramy w Legendy: Pan Twardowski i Bazyliszek

Wydawnictwo Granna nie raz w przeszłości potrafiło nas zaskoczyć, i tak też się stało gdy w ich ofercie pojawiły się dwie fantastyczne gry nawiązujące zarówno tytułem jak i samym przebiegiem gry do wszystkim dobrze znanych polskich legend. Nasza rodzina gry traktuje jako świetną okazję do wspólnie spędzonego czasu a przy okazji trenowania szarych komórek. Nie inaczej jest w przypadku dwóch gier, o których chciałam Wam dzisiaj napisać. A mowa będzie o Panu Twardowskim i Bazyliszku.
Zacznę od Bazyliszka, gry która nawiązuje do myślę wszystkim dobrze znanej legendy. To jedna z tych opowieści do której zawsze wraca się z ciekawością. W pudełku znajdziemy:

- 90 kart komnat,
- 5 pionków,
- żetony punktacji,
- żetony tarcz,
- planszę,
- oraz instrukcję. 
Rozgrywka dzieli się na dwie rundy. Do każdej z nich potrzebujemy połowy kart komnat, które gracze dobierają losowo, zapamiętują a następnie odkładają przed sobą (zakryte). Gracze stają się bohaterami legendy i postanawiają wejść do podziemi, gdzie czyha na nich nie kto inny jak sam Bazyliszek. Zadaniem graczy jest wykonać dwie misje czyli penetrować komnaty oraz pokonywać podziemia. Jak należy tego dokonać? Odsłaniając kolejne karty komnat i podejmując nie rzadko dość ryzykowną decyzję czy zatrzymać ową kartę czy też nie. Szczegół tkwi w tym, iż gracze nie mogą posiadać dwóch takich samych kart. Dlatego w tej rozgrywce wyga ten kto ma lepszą pamięć i koncentrację. 
Co się stanie jeżeli gracz po zakończeniu gry ma na swoim stosie dwie takie same karty? Oznacza to tylko jedno, że wpadł w szpony okrutnego Bazyliszka i przegrał grę. A zwycięzcą zostaje gracz który po dwóch rundach zdobył najwięcej punktów. 

Drugą grą z serii Legendy Polskie jest Pan Twardowski. Tym razem gracze przenoszą się do karczmy Rzym, w której to podstępem został zwabiony Twardowski. W pudełku znajdziemy:

- 16 dwustronnych kafelków,
- 6 kart portretowych,
- 6 kart wskazówek,
- 4 piekielne maski,
- klepsydrę,
- oraz instrukcję. Przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy losowo jedną z postaci, która to będzie naszym głównym bohaterem czyli Twardowskim. Następnie przy pomocy 16 kafelków należy ułożyć kwadrat 4x4. Obrazek jaki uzyskamy jest wizerunkiem karczmy. Gdy nasz obrazek jest już gotowy każdy z zawodników przygląda mu się bardzo uważnie. Należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów, gdyż od tego będzie zależało nasze powodzenie w rozgrywce. Gdy obrazek zostanie już dokładnie zapamiętany, przechodzimy do kolejnego etapu. Każdy z graczy zakłada piekielną maskę, teraz gracz, którego kolej przypada odwraca jeden wybrany przez siebie kafelek (zmieniając tym samym o dany szczegół nasz cały obraz karczmy). Teraz jest moment, gdy zawodnicy odsłaniają oczy i starają się jak najszybciej zlokalizować co się zmieniło. Gracz, któremu jako pierwszemu udało się odnaleźć różnicę może podejrzeć jedną z kart wskazówek i tym samym przybliżyć się do odnalezienia Twardowskiego i wygrania gry. Gra dobiega końca, gdy jeden z graczy dowie się kto jest Twardowskim. 

Obie gry to wspaniała zabawa i przygoda. Podczas rozgrywek każdy dobrze się bawi oraz ćwiczy swoją pamięć i koncentrację, do tego ciekawa mechanika. Ponadto zawsze miło jest wrócić do dzieciństwa i wcielić się w tak wszystkim dobrze znane postaci. Gry z pewnością zapewnią nam wiele godzin spędzonych wspólnie na zabawie. 

Polecamy serdecznie!!!Gry znajdziecie TUTAJKomentarze

 1. Bardzo lubię takie gry to super sposób na wspólny wieczór z dziećmi czy znajomymi

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne gry. To wspaniały sposób spędzenia czasu dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe gry, szczególnie dla pasjonatów legend i rycerzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Granna zawsze wypuszcza super nowowsci

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Pięć sposobów na układanki lewopółkulowe_Część Pierwsza

Układanki lewopółkulowe jak sama nazwa wskazuje ćwiczą lewą półkulę mózgu, tą część która odpowiada za: - mowę i rozumowanie mowy, - obliczenia matematyczne, - pisanie, - logikę, - myślenie analityczne, - prawe pole widzenia, - zdolność rozpoznawania przedmiotów za pomocą dotyku. Układanki lewopółkulowe które dzisiaj Wam pokarzemy ćwiczą: - zdolność naśladowania określonych wzorów,  - analizę i syntezę wzrokową, - dostrzeganie relacji pomiędzy elementami, - analizowanie wzoru, - porządkowanie od lewej do prawej, - uwagę  - i koncentrację. Mamy nadzieję, że spodobają Wam się nasze propozycje :-) Pierwsza nasza propozycja to odwzorowanie ułożonych na planszy ptaszków. Oczywiście wszystkie układanki lewopółkulowe wykonywane są po kolei zaczynając od górnej lewej krawędzi idąc w prawo.  Druga propozycja to odwzorowanie ułożonych klocków na planszy  Numer trzy to odwzorowanie planszy przy użyci