Przejdź do głównej zawartości

Zwierzaki Bystrzaki od Kapitana Nauki

Zwierzaki Bystrzaki to jedna z tych gier edukacyjnych, które kradną serca najmłodszych już za samą szatę graficzną. U nas w domu gry zajmują dość pokaźną część na półkach, jednak dawno żadna z nich nie zrobiła na nas tak pozytywnego wrażenia już od pierwszego wejrzenia. Jak się szybka okazało nie tylko grafika w tej grze jest bajeczna ale i zasady gry nie pozostają w tyle. Kapitan Nauka proponuje aż 11 różnych gier, które zainteresują zarówno 4 i 8 latków jak i 25 latków. Jednym słowem mówiąc dobra zabawa gwarantowana na długie lata :-) 



W pudełku znajdziemy:

- 80 kart (20 par wzorzystych zwierząt i 20 par jednokolorowych zwierząt),
- 24 żetony,
- planszę,
- oraz instrukcję.





W dołączonej do gry instrukcji przeczytamy o jedenastu wariantach gry. Możliwe są różnego rodzaju kompilacje wykorzystywanych do danej gry elementów. I tak przykładowo do gry "Kto pierwszy w dżungli" konieczne będzie użycie wszystkich kart, wszystkich żetonów oraz planszy. W wersji "Bystrzaki na czas" w grze biorą udział jedynie żetony i plansza a w "Szybkim kameleonie" karty i żetony. 




Jak sami widzicie możliwości jest sporo, a podałam tylko kilka przykładów. Zasady poszczególnych zabaw są bardzo jasno opisane w instrukcji, dzięki czemu bez problemu objaśnicie je młodszym dzieciom. To co przykuło naszą uwagę (poza oczywiście wspomnianą już cudną grafiką gry) to możliwość dopasowania zabaw do wieku i możliwości dzieci. Z 3-4latkami można ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość odnajdując lub dopasowując pary kart. Z nieco starszymi przedszkolakami super sprawdzi się plansza i żetony (nieco wyższy stopień trudności). A dzieci w wieku szkolnym mogą świetnie się bawić przy rozbudowanej wersji gry memory. 



Nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła Waszej uwagi na te przepiękne ilustracje, czyż nie cieszą oka??? Nas oczarowały :-)





Zwierzaki Bystrzaki to bardzo ciekawa gra, której głównym celem jest (poza zapewnieniem dobrej zabawy oczywiście) ćwiczyć dzieci spostrzegawczość. I muszę przyznać, iż do tego celu sprawdza w 100 %. Nas gra wciągnęła do tego stopnia, że zaczynamy wymyślać własne zasady gry i wprowadzać nowe utrudnienia :-) 


Serdecznie polecamy!!!

Grę znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka



Komentarze

  1. Już wiem co kupić bratanicą na dzień dziecka :D Bardzo dziękuje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie gry są wspaniałe, potrafią zająć czas i rodzicom i dzieciom:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Podobają mi się takie gry, które są zajmujące zarówno dla dziecka, starszego rodzeństwa jak i rodzica :) O tej nigdy nie słyszałam :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Moje serce też skradły ! Są takie kolorowe, przyciągające wzrok, rewelacyjne graficznie! Musimy koniecznie kupić :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Zawsze lubiliśmy produkty Kapitana, teraz moge je jedynie chrześniakowi o:)

    OdpowiedzUsuń
  6. Super gra. ;-) My uwielbiamy Kapitana Naukę, natomiast takiej gry jeszcze nie mamy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.