Przejdź do głównej zawartości

Wiosenna łąka z kurczaczkami

Dawno nie było u nas inspiracji plastycznych, jednak najbliższe tygodnie mamy zamiar to zmienić :-) Rozpoczynamy dzisiaj iście wiosennie i świątecznie i prezentujemy wiosenną łączkę z kurczaczkami :-)


Do wykonania pracy Ignacy potrzebował:

- zielonej, żółtej i białej kartki,
- mazaków,
- kleju, 
- nożyczek,
- ołówka,
- oraz okrągłego przedmiotu do odrysowania.


Pierwszym krokiem były wycięcie zielonych pasków o szerokości ok. 1 cm.Następnie Ignaś zgiął białą kartkę na pół i przykleił do niej zielone paski tworząc "fale" w wersji 3D. 

Kolejnym krokiem było odrysowanie kółek na żółtym papierze a następnie ich wycięcie. 
Teraz synek przy użyciu mazaków narysował buzie kaczuszek a następnie dokleił do nich skrzydełka. 

Teraz zostało już tylko umieszczenie kaczuszek na łące :-)A tak prezentuje się nasza łączka w całej okazałości :-)Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

 1. Chyba widzieliśmy to samo ostatnio😉cudna ta Wasza polana i kaczuszki.Ależ synek już duży💕

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super praca, muszę swoim kazać zrobić :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki rewelacyjny efekt. Piękna , wiosenna dekoracja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna praca plastyczna:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Proste, kreatywne, przestrzenne i rozwijające manualnie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie