Przejdź do głównej zawartości

Różowa walizka - Wydawnictwo Adamada

 Dzisiejsza lektura to jedna z tych pozycji, która zaskakuje, ale jednocześnie pozwala na spojrzeć na dane zagadnienie z innej perspektywy. Różowa walizka to książka o tolerancji, łamaniu stereotypów oraz umiejętności pójścia na kompromis. Publikacja autorstwa Susie Morgenstern, ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Adamada. 


Gdy pewnego dnia w rodzinie która od dawna czekała na dzidziusia pojawia się mały Beniamin, wszyscy od razu bardzo go pokochali. Co więcej całą rodzina zjawiła się w jego domu aby go zobaczyć, przynosząc jednocześnie prezenty. Chłopiec dostał mebelki, zabawki, konika na biegunach czy huśtawkę. Jednym słowem wszystko to co może przydać się maleństwu. Jednak jego babcia postanowiła podarować mu coś, czym zaskoczyła wszystkich - różową walizkę.   Pomimo ogólnego zdziwienia a rodziców chłopca wręcz niechęci do owej walizki, chłopiec od pierwszych dni swojego życia upodobał ją sobie na tyle że stała się jego miejsce zabaw, drzemek a sama walizka towarzyszyła mu na każdym kroku. Usilne starania usunięcia różowej walizki z jego życia kończyły się niepowodzeniami. Koniec końców, rodzice chłopca pogodzili się z faktem, iż różowa walizka jest ważnym częścią życia ich synka.   A co stało się z walizką gdy Beniamin dorósł? No cóż o tym przekonajcie się czytając lekturę :-) Książka to bardzo ciekawa lektura, która jest bardzo dobrym pretekstem do rozmów o tolerancji i akceptacji. Do tego należy zwrócić także uwagę na ilustracje proste, ale jakże wymowne. Całość skupia się na tytułowej walizce, która to jest także główną bohaterką rysunków. Książkę serdecznie polecamy, na pewno nie jej lektura nie pozostanie bez echa.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się ta ksiązka

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastycznie, że coraz więcej takich książek powstaje, jakże są potrzebne, dzieciom i dorosłym. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie się zapowiada.
  Myślę, że i u nas miałaby powodzenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukam nowych lektur do biblioteczki Antoniny, ta na pewno znajdzie się na mojej liście! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To chyba książka dla dzieci ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie sięgniemy po nią i my!

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz tyle propozycji ze nie nadążam 🙈

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że książek mówiących o.tolerancji jest coraz więcej, to doskonała nauka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie