Tyle razy nas odwiedziliście :-)

100 zabaw z tatą - Wydawnictwo Jedność

100 zabaw z tatą, to kolejna już książka poruszająca tematykę rozwoju dzieci przy wsparciu najbliższych z otoczenia, którą chcę Wam serdecznie polecić. Bez względu na to czy zostaniecie dopiero rodzicami, czy już nimi jesteście, jest to pozycja godna przeczytania na każdy etapie bycia rodzicem. Autor książki to znany i ceniony pedagog, którego jedną książkę miałam już przyjemność opisywać TUTAJ. Tym razem poznajemy jak ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka pełni ojciec. Nie zabrakło także przykładów zabaw, których w książce jest aż sto. Na polskim rynku książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność. Autor podzielił treść na trzy kategorie:
- do 2 lat,
- od 2 do 5 roku życia,
- oraz od 5 do 10 rok użycia.

Dzięki takiemu podziałowi rodzice mogą bez problemu odnaleźć treści, które ich interesują. Pierwszy rozdział to 34 propozycje zabaw, których głównym przesłaniem jest zapewnienie dziecku bliskości, budowanie zaufania pomiędzy maluszkiem a rodzicem oraz wzbudzanie poczucia bezpieczeństwa. W tym wieku są to podstawowe potrzeby emocjonalne dziecka, których zapewnienie gwarantuje harmonijny i prawidłowy rozwój. Kolejne 32 zabawy skierowane są do dzieci w wieku od 2 do 5 lat mają za zadanie stworzenie odpowiedniej i bezpiecznej przestrzeni do odkrywania, eksperymentowania i budowania własnej tożsamości. Ostatnie 34 opisane zabawy skierowane są do dzieci od 5 do 10 roku życia, a ich głównym celem jest wspieranie pewności siebie, budowanie tożsamości, samodzielności oraz autonomii dziecka.  Wśród proponowanych przez Gillesa Diederichs'a aktywności mamy między innymi: masaże, rozróżnianie dnia i nocy, odkrywanie sił natury, malowanie słów, magiczna tablica czy chorągiewki życzeń i małą bitwa sumo. Książkę serdecznie poleca tata Ignacego, dla którego pozycja ta stała się kopalnią wielu ciekawych pomysłów na wspólne spedzienie czasu ojca z dzieckiem :-) Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Jedność


Komentarze

 1. fajna ksiażka! Pokazuje, ze ojciec moze brać czynny udział w wychowaniu dziecka i spędzać z nim rownie duzo czasu, co mama.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książka, przyda się nie tylko tacie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nareszcie coś dla faceta :) Proszę o więcej i więcej

  OdpowiedzUsuń
 4. I w ten właśnie sposób wpadł mi w ręce pomysł na prezent urodzinowy dla szwagra! dzięki wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podrzucę tytuł mężowi, niech się zapozna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To coś dla mnie jako dla Taty z prawie dwuletni chłopakiem :-)

  Taka pozycja przyda się na kilka lat żeby nie było nam nudno.

  Eligiusz Zrubek z http://mysljakmilioner.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna! Nie tylko dla Taty, ale zawsze można się zainspirować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyda się pewnie nie jednemu tacie! Fajna książka - dobra na prezent dla świeżo upieczonego tatusia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczna książka! Już wiem komu kupię 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście jakoś nie lubię tego typu książek/poradników aczkolwiek trochę jestem ciekawa propozycji dla 5-10 latków :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta książka to hit! Jest świetna - post mega zachęcił do kupna - jestem zachwycona! :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa pozycja. Choć rozumiem, że w te zabawy może też bawić się mama, babcia albo na przykład dziadek, prawda? ;-) Rozumiem jednak podejście autora, bo czasem rzeczywiście bywa tak, że tacie trudniej wymyślić, jak może bawić się z własnym dzieckiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. bardzo zaciekawiła mnie ta książeczka

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzięki za ten wpis. Powinniśmy jak naczęściej pisać o tym, dlaczego tata w życiu dziecka jest tak superistotny i dlaczego warto wspólnie zajmować się dziećmi i dzielić tzw. obowiązkami domowymi (a nie jak to często się słyszy: "pomagać żonie"). Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 15. Coś czuję, że właśnie dzięki Tobie znalazłam idealny prezent na Dzień Ojca :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Córka jakby to miałą to już całkiem by tacie żyć nie dałą :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lektura jak najbardziej na przyszłość ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna, za niedługo nam się przyda. Mam nadzieję że mój mąż będzie chciał brać czynny udział w opiece nad synem :)

  www.stylishwoman.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty