Przejdź do głównej zawartości

Oko w oko ze zwierzakiem - Wydawnictwo Bis

Bardzo lubimy książki w których ważną rolę obok człowieka odgrywają zwierzęta. Jedną z takich pozycji, którą posiadamy w naszej domowej biblioteczce jest książka autorstwa jednaj z naszych ulubionych polskich autorek Renaty Piątkowskiej pod tytułem Oko w oko ze zwierzakiem. Jest to zbiór dziesięciu, niezależnych opowiadań w których głównymi bohaterami są zwierzęta. Książka wydana została przez Wydawnictwo Bis. W książce znajdziemy przeróżne opowiadania. Większość z nich opowiada o zwierzętach, które na co dzień służą swoją pomocą człowiekowi. Poznajemy niezwykłego kucyka, który na co dzień jest przewodnikiem. Ta historia wywarła na nas ogromne wrażenie. Kolejnym opowiadaniem, które bardzo mas zaskoczyło, to historia małpki, która na co dzień pomaga wypasać kozy. Bardzo wzruszająca historią jest także opowieść o Cher Ami, gołębiu, który zasłużył się w czasie wojny i uratował prawie 200 żołnierzy.Książka obok bardzo pouczających opowiadań, wyróżnia się bardzo przyjemnymi dla oka ilustracjami. Ich autorką jest Katarzyna Sadowska. Ilustratorce udało się bardzo wiernie oddać treść opowiadań. Wszystko bardzo ładnie ze sobą współgra i tworzy spójną całość.   
Książkę serdecznie polecamy, jestem przekonana, że zawarte w niej opowiadanie przypadną do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. 


Książkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.