Przejdź do głównej zawartości

Tajemnica przekletej harfy - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 Tajemnica przeklętej harfy autorstwa Marcina Kozioła to kontynuacja serii Detektywi na kółkach w ramach której ukazała się powieść zatytułowana Skrzynia władcy piorunów. Obie pozycje ukazały się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Pomimo, iż książka skierowana jest do młodzieży, zarówno Ignasiowi jak i mi bardzo przypadła do gustu. Połączenie zagadek detektywistycznych z ciekawą fabułą i przygodą to coś co nie może się nie spodobać :-)
Bohaterami książki są czternastoletnia, poruszająca się na wózku Julia oraz jej najlepszy przyjaciel i powiernik Tom. Ona jest specjalistką od zagadek, on uwielbia łamać szyfry. Nie można zapomnieć o ich czteronożnym towarzyszu, labradorze Spajku, który ma talent do...wpadania w kłopoty. Wspólnie wybierają się do Egiptu aby zgłębiać wiedzę na temat starożytnej cywilizacji i podziwiać niesamowite dziedzictwo tego kraju. Nie są jedna świadomi jakie przygody na nich czekają!!! 


Gdy w ich posiadanie wpada tajemnicza mapa pełna zagadek i nie wyjaśnionych zapisów postanawiają rozwikłać zagadkę. Niesamowicie wciągająca fabuła, połączenie fikcji z faktami z życia Dorothy Eady dają efekt zacierania się rzeczywistością z fikcją literacką. Czy młodym detektywom uda się złamać szyfr, rozwiązać zagadkę i bezpiecznie powrócić do kraju? A może niezbędna będzie pomoc osób trzecich? Jak zakończy się ta fascynująca przygoda przekonacie się czytając książkę :-)  Tajemnica przeklętej harfy, to wciągająca opowieść którą, pomimo sporych rozmiarów, czyta się błyskawicznie i z zapartym tchem. Polecamy nieco starszym dzieciom do samodzielnego czytania lub tak jak u nas do wspólnej rodzinnej lektury, naprawdę warto!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)