Przejdź do głównej zawartości

Sylaby i zdania do pisania - Wydawnictwo WiR

Nauka prawidłowego pisania to jedna z podstawowych umiejętności jakie nasze dzieci muszą opanować, aby dalsza nauka przebiegała harmonijnie. W wieku przedszkolnym bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do tej umiejętności poprzez szereg zadań wspomagających rozwój motoryki małej w tym tak ważnego prawidłowego chwytu. Wydawnictwo WiR przygotowało z myślą o pierwszoklasistach bardzo ciekawy zbiór kart pracy, które mają za zadanie w sposób płynny  udoskonalić umiejętność pisania. Sylaby i zdania do pisania to 80 arkuszy gruntownie przemyślanych i opracowanych w odpowiedniej kolejności sylab, dzięki czemu powstało stopniowanie zarówno umiejętności jak i trudności poszczególnych zadań. 


Autorki korzystając z własnego doświadczenia opracowały świetną pomoc dydaktyczną, którą rodzice z powodzeniem będą mogli wykorzystać z dziećmi w domu dzięki dokładnym instrukcjom zawartym w publikacji. Oczywiście zestaw może być także bardzo ciekawym dodatkiem podczas zajęć w szkole, jak również świetnie się sprawdzi w gabinetach logopedycznych. 


Bardzo dużym ułatwieniem w korzystaniu z kart pracy jest forma w jakie zostały wydane. Jest to zbiór spiętych kart, które z łatwością można wyjąć. Jest to duże ułatwienie na przykład dla nauczycieli, którzy będą chcą je skserować lub zeskanować. Natomiast dzieciom znacznie łatwiej pisze się na pojedynczych kartkach. 


Same karty zostały dość prosto i zrozumiale opracowane. Dzieci mogą odczytywać sylaby, pisać je czy słuchać ustnych poleceń jak równiż pisać z pamięci.Pierwsza część zawiera około 200 prostych zdań, zbudowanych z sylab otwartych. Kolejne karty to stopniowo coraz trudniejsze formy zdań. Autorki zadbały o wszytsko i na końcu zestawu zamieszczono zestawy przykładowych zdań do wykorzystania podczas pisania ze słuchu lub z pamięci. Ignaś z radością szfifuje swoje umijętniości piśmiennicze na prezentowanych dzisiaj kartach pracy :-)Serdecznie polecamy!!!Karty pracy znajdziecie TUTAJ

Logo


Komentarze

 1. Ciekawa książeczka do nauki. Dla nas na nią jeszcze za wcześnie, ale chciałabym widzieć synka jak ćwiczy pisanie literek i pierwszych słów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak byłam mała, to uwielbiałam wydawnictwa tego typu. Miałam dysortografię, więc głównie pracowałam na tych, które skupiały się na nauce zasad i treningu pisowni trudnych słów. Nie wiem, czy to coś dało, ale frajdę z nauki miałam niesamowitą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrząc na takie książeczki przypomina mi się pierwsza klasa podstawówki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja do nauki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa książeczka do nauki

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie takiego czegoś szukaliśmy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)