Przejdź do głównej zawartości

Sylaby i zdania do pisania - Wydawnictwo WiR

Nauka prawidłowego pisania to jedna z podstawowych umiejętności jakie nasze dzieci muszą opanować, aby dalsza nauka przebiegała harmonijnie. W wieku przedszkolnym bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do tej umiejętności poprzez szereg zadań wspomagających rozwój motoryki małej w tym tak ważnego prawidłowego chwytu. Wydawnictwo WiR przygotowało z myślą o pierwszoklasistach bardzo ciekawy zbiór kart pracy, które mają za zadanie w sposób płynny  udoskonalić umiejętność pisania. Sylaby i zdania do pisania to 80 arkuszy gruntownie przemyślanych i opracowanych w odpowiedniej kolejności sylab, dzięki czemu powstało stopniowanie zarówno umiejętności jak i trudności poszczególnych zadań. 


Autorki korzystając z własnego doświadczenia opracowały świetną pomoc dydaktyczną, którą rodzice z powodzeniem będą mogli wykorzystać z dziećmi w domu dzięki dokładnym instrukcjom zawartym w publikacji. Oczywiście zestaw może być także bardzo ciekawym dodatkiem podczas zajęć w szkole, jak również świetnie się sprawdzi w gabinetach logopedycznych. 


Bardzo dużym ułatwieniem w korzystaniu z kart pracy jest forma w jakie zostały wydane. Jest to zbiór spiętych kart, które z łatwością można wyjąć. Jest to duże ułatwienie na przykład dla nauczycieli, którzy będą chcą je skserować lub zeskanować. Natomiast dzieciom znacznie łatwiej pisze się na pojedynczych kartkach. 


Same karty zostały dość prosto i zrozumiale opracowane. Dzieci mogą odczytywać sylaby, pisać je czy słuchać ustnych poleceń jak równiż pisać z pamięci.Pierwsza część zawiera około 200 prostych zdań, zbudowanych z sylab otwartych. Kolejne karty to stopniowo coraz trudniejsze formy zdań. Autorki zadbały o wszytsko i na końcu zestawu zamieszczono zestawy przykładowych zdań do wykorzystania podczas pisania ze słuchu lub z pamięci. Ignaś z radością szfifuje swoje umijętniości piśmiennicze na prezentowanych dzisiaj kartach pracy :-)Serdecznie polecamy!!!Karty pracy znajdziecie TUTAJ

Logo


Komentarze

 1. Ciekawa książeczka do nauki. Dla nas na nią jeszcze za wcześnie, ale chciałabym widzieć synka jak ćwiczy pisanie literek i pierwszych słów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak byłam mała, to uwielbiałam wydawnictwa tego typu. Miałam dysortografię, więc głównie pracowałam na tych, które skupiały się na nauce zasad i treningu pisowni trudnych słów. Nie wiem, czy to coś dało, ale frajdę z nauki miałam niesamowitą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrząc na takie książeczki przypomina mi się pierwsza klasa podstawówki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja do nauki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa książeczka do nauki

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie takiego czegoś szukaliśmy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie