Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Mysz, która chciała być lwem oraz Koala, który się trzymał - Wydawnictwo Zielona Sowa

Ostatnio w naszej domowej biblioteczce pojawił się sporo nowości a każda z nich wyjątkowa. Jednak dwie pozycje wywarły na nas szczególne wrażenie. Mysz, która chciała być lwem oraz Koala, który się trzymał Rachel Bright to cudnie wydane i zabawnie opowiedziane historie, które pokazują młodemu czytelnikowi, że siła jest w nas a wygląd zewnętrzy i postura nie zawsze tu idą w parze oraz jak pokonać wewnętrzny strach i przełamać obawy przed nieznanym. Seria której niebawem ukaże się kontynuacja wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa. 
Zanim przejdę do omówienia treści książek chciałam wspomnieć o jednych z najładniejszych ilustracji, jakie mamy przyjemność oglądać w tych książkach. Ich autorem jest dość znany artysta Jim Field. Ich głębia i przekaz zachwycają, zresztą zerknijcie sami :-)


Mysz, która chciała być lwem to historia tytułowego gryzonia, który ze względu na swoje rozmiary (wszak myszki do dużych zwierząt nie należą) w konfrontacji z innymi mieszkańcami lasu ciągle był przedeptywany, popychany czy też przyciskany. Pewnego dnia myszka postanowiła to zmienić i poprosić król puszczy o lekcję ryczenia. Jakież było jej zaskoczenie na reakcję lwa gdy ją dostrzegł. Okazało się, iż pomimo ogromnej postury i donośnego ryku, lew zwyczajnie przestraszył się małej szarej myszki. Jak zakończyła się ta historia i czy przyjaźń pomiędzy lwem a myszą to dobry pomysł? O tym przekonacie się czytając książkę :-) Koala, który się trzymał to kolejna historia o pokonywaniu własnych lęków. Tym razem tytułowy bohater Koala tak bardzo boi się tego co nowe i nie znane, że całe dnie i noce spędza na drzewie, kurczowo trzymając się gałęzi. Nie przekonują go żadne argumenty innych zwierząt, aż do dnia w którym to gałąź na którj siedział się łamie. Zmuszony sytuacją, odkrywa jak wiele ciekawych miejsc kryje się poza szczytem drzewa i jak miło spędzać czas z przyjaciółmi. Od tej pory czas upływa mu na wspólnych harcach z innymi zwierzętami i czerpaniu radości z otaczającego go świata. 
Obie ksiażki w bardzo prosty i zrozumiały dla młodego odbiorcy sposób przekazują wiele cennych wskazówek i uświadamiają, że lęk i strach to naturalne odczucia, które towarzyszą każdemu z nas. Co więcej mamy tu bardzo ciekawą lekcję pokonywania tych lęków oraz ukazanie korzyści płynących z tego. Polecamy serdecznie, cudne ksiażki, które warto posiadać w domu. 


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

 1. Przecudne te ilustracje, naprawdę :) Uwielbiam właśnie taki styl. Mocno rozważam uzupełnienie Maluchowej biblioteczki o te pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustracje i cudowne przesłania. Na pewno kupimy te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zachwycona ilustracjami!
  Oczywiście treści też jest ważna ,ale wiadomo ,dzieci ,bardziej zwracają uwagę na obrazki, a te są na prawdę piękne.
  Chyba czas powiększyć naszą biblioteczkę o co najmniej jedną książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne ilustracje! Ksiazki wygladaja na bardzo ciekawe!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty