Przejdź do głównej zawartości

Jakiego koloru są buziaki - Wydawnictwo Tadam

Rynek literatury dziecięcej oferuje bardzo szeroki wybór książek o różnorodnej tematyce. Dzisiaj chciałam napisać o bardzo uroczej publikacji, która w bardzo ciekawy i zrozumiały dla przedszkolaków sposób opowiada o uczuciach. Jakiego koloru są buziaki? to dzieło hiszpańskiej autorki i ilustratorki Rocio Bonilla. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Tadam.

Główną bohaterką książeczki jest mała Monika, której pasją jest malowanie. Gdy pewnego dnia postanawia namalować buziaki okazuje się, że nie wie jakiego koloru farb powinna użyć. W nieco filozoficzny sposób eliminuje kolejne kolory. Według małej dziewczynki kolor czerwony symbolizuje gniew, brązowy czekoladę a żółty jest przecież miód... Okazuje się, że każdy z kolorów nie pasuje do buziaków...Książeczka została bardzo starannie wydana i przecudnie zilustrowana przez samą autorkę tekstu. Obrazki są ciepłe, pełne radości i dziecięcej fantazji. 
Książeczkę serdecznie polecamy, jest idealnym pretekstem do rozmów o uczuciach i emocjach. Skradnie serce każdemu dziecku :-)Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo TADAM


Komentarze

 1. Kolejna świetna propozycja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tą książkę na naszej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre pytanie, ja wiem tylko jak smakują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wydanie, bardzo podoba mi się kolorystyka oraz sam pomysł. Zastanowię się nad zakupem tej pozycji mojej siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie pomyślałem o tym, by kupić siostrzeńcowi na prezent książkę, a to jak widzę może być niezły pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna propozycja - bardzo podoba mi się sam pomysł, a ilustracje są wręcz urzekające.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka śliczna książeczka <3 aż się zaczęłam sama zastanawiać, jakiego koloru są buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię takie pomysłowe i ładnie ilustrowane książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojej! Jaka cudowna! Kolejna na listę do kupienia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)