Przejdź do głównej zawartości

Eliksir mnożenia - gra karciana od REBEL

Eliksir mnożenia to genialna gra karciana która łączy w sobie naukę i zabawę. Gracze podczas rozgrywki muszą w taki sposób pomnożyć swoje dwie wybrane karty aby uzyskać wynik znajdujący się na karcie przeciwnika. Banalnie proste!!! No cóż zapewniam Was, że zabawa jest przednia a radość ze znajomości tabliczki mnożenia u dzieci bezcenna :-) Gra wydana została przez Wydawnictwo REBEL.


 W pudełku znajdziecie:
- 60 kart podzielonych na dwie kategorie: 24 karty z zielonymi  
  potworami oraz 36 kart z fioletowymi potworami.
- oraz instrukcję.Kolory potworów na kartach pozwalają grać na różnych poziomach. Wybierając jedynie karty w zielonym kolorze mamy najniższy z poziomów i gracze mnożą jedynie w zakresie liczb 2,3,4 i 5. Średni poziom to użycie jedynie fioletowych kart, wtedy zawodnicy mają do dyspozycji mnożenie następujących cyfr: 6,7,8 i 9. Trzecim najtrudniejszym poziomem jest gra przy użyciu wszystkich obu talii kart czyli zarówno zielonych jak i fioletowych.


Przed rozpoczęciem gracze wybierają poziom trudności, następnie tasują wybrane karty i każdy z nich wybiera po jednej i umieszcza ją przed sobą awersem do góry oraz po 4 karty których wartości sprawdzają tak aby przeciwnik nie mógł ich zobaczyć. Pozostałe karty układają na środku stoły awersem do dołu. Tak przygotowani mogą rozpocząć walkę o zwycięstwo.


A jak przebiega gra? Otóż każdy z graczy w swojej turze ma do wykonania trzy kroki:

1. Wybrać jedną z 4 kart z ręki i położyć ją obok tej, którą wylosował przed rozpoczęciem gry. Jednak sztuka ta nie polega jedynie na dowolnym wyborze, ponieważ wyłożonych kart gracz
w...

2 kroku pomnożyło je a wynik był równy wartości jednego z wyłożonych potworów przeciwnika. Jeżeli to się uda, gracz zabiera owego potwora jako swoje trofeum a karty z których uzyskują prawidłowy wynik umieszcza na spodzie stosu znajdującego się na środku. 

3 krokiem jest dobranie jednej karty ze stosu i ogłoszenie końca swojej tury.

Zwycięzcą zostaje gracz który jako pierwszy zdobędzie pięć potworów przeciwnika. Bardzo przyjemna gra która poprzez zabawę pozwala ćwiczyć umiejętność mnożenia. U nas stała się hitem od pierwszej rozgrywki. Polecamy serdecznie, dzięki stopniowaniu poziomu trudności, sprawdzi się zarówno u dzieci, które dopiero poznają tajniki mnożenia jak i u nieco starszych, którzy dzięki grze będą mieli okazję utrwalić zdobyta już wiedzę.
Grę znajdziecie TUTAJ

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Komentarze

 1. No proszę, muszę zajrzeć na ich stronkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawa i edukacja w jednym 💚

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna gra, zapisuję tytuł, bo całą rodziną chętnie gramy:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś w sam raz dla mojej córki! Nadal ma małe problemy z mnożeniem

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam, że nauka tabliczki mnożenia była dla mnie męką :) ta gra na pewno to ułatwia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie