Przejdź do głównej zawartości

Polecamy na święta: Block Out! od Smarkacz.pl

Pozostając w temacie prezentów, dzisiaj chcemy Wam pokazać kolejny ciekawy pomysł czym można obdarować nieco starsze dzieci. A będzie to tym razem gra zręcznościowa Block Out! Od dawna słyszałam o niej same pozytywne opinie, jednak jakoś nigdy nie miałam okazji jej wypróbować, aż do nie dawna, i muszę przyznać, że są wszystkie te opinie są w pełni zasłużone. Gra przede wszystkim jest bardzo starannie i ładnie wykonana, a sama mechanika bardzo ciekawa. Gra wydało Wydawnictwo Tactic, a znajdziecie ją w sklepie Smarkacz.pl
W pudełku znajdziecie:

- 9 drewnianych klocków (w 3 kolorach i rozmiarach),
- 12 kart akcji,
- 43 karty budowli,
- oraz instrukcję.


Karty budowli wskazują jakie klocki (lub klocka) możemy dołożyć do wieży w naszej turze. 

Poniższe karty odczytujemy w następujący sposób:

1. Gracz może dołożyć czarny, brązowy lub żółty klocek o największym rozmiarze.
2. Gracz może dołożyć dowolny czarny klocek.
3. Gracz może dołożyć jedynie średniej wielkości brązowy klocek. 


Spośród wszystkich kart wyróżniamy także dwa rodzaje kart akcji:

1. Akcja ominięcie, pozwala na pominięcie swojej kolejki, co wiąże się z brakiem konieczności dokładania klocka do wieży, kolejka tym samym przechodzi na następnego gracza.

2. Akcja odwrócenie powoduje odwórcienie kierunku w jakim koleni gracze wykonują swoje ruchy (jednak ta zasada nie sprawdza się przy 2 graczach). Nie trzeba także dokładać klocka do budowli. 


Przed rozpoczęciem gry kładziemy wszystkie klocki w dostępnym dla graczy miejscu. Tasujemy karty i każdemu z zawodników rozdajemy po siedem. Pozostałe odkładamy obok, będą służyć do dobierania w czasie rozgrywki. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się swoich kart poprzez dokładanie kolejnych klocków do powstającej wieży. Wygrać można na dwa sposoby:
- pierwszy to pozbycie się wszystkich kart z ręki,
- drugi to dołożenie ostatniego, dziewiątego klocka do budowli, tak aby się utrzymała co najmniej przez 3 sekundy. 
Zapewne pomyśleliście, że ustawienie dziewięciu klocków (nawet w różnych rozmiarach) nie powinno stanowić żadnego problemu nawet dla 2-latka. I zgodzę się z Wami. Jednak klocki znajdujące się w grze Block Out! nie są idealnie gładkie, otóż każdy z nich posiada nieco wybrzuszone i zaokrąglone powierzchnie, na których nie tak łatwo "złapać" balans. I w tym drobnym lecz jakże istotnym szczególe tkwi cały szkopuł, a raczej sens gry :-)  
Gracz w swojej turze wybiera kartę i zgodnie z instrukcją znajdującą się na niej dokłada określone klocek. Jeżeli żadna z kart nie pozwala mu na dołożenie klocka, dobiera karty z talii do momentu, aż będzie mógł wykonać swój ruch. Może także skorzystać z kart akcji. 


Jeżeli podczas dokładanie kolejnego klocka nasza wieża zawali się, gracz, który ją zburzył dobiera ze stosu kart aż 3 kolejne, których będzie musiał jak najszybciej się pozbyć, jeżeli chce wygrać rozgrywkę. 
Block Out! to gra przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia, jednak zasady są na tyle jasne i nieskomplikowane, że młodsze dzieci również sobie poradzą. W grę grać może od 2 do 6 graczy a średni czas rozgrywki do ok 20 minut. Serdecznie polecamy, gra jest świetnym sposobem na nudę i pozwala wesoło spędzić czas w gronie najbliższych :-) Idealna na prezent świąteczny :-)  


 Grę znajdziecie w sklepie Smarkacz.pl TUTAJ

https://www.smarkacz.pl/

Wpis powstał w ramach projektu: POLECAMY NA ŚWIĘTA

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29

Komentarze

 1. Jenga długo była u nas hitem, więc pewnie ta również się sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. W temacie gier dla dzieci jestem jeszcze zielona, ale chętnie się podszkole w temacie hihihi ;-) Z mężem uwielbiamy gry (ostatnio karcine), mam nadzieję, że nasza córka będzie tą psaję dzielić także z nami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow super. Idealna dla mojej piatki chłopaków

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o tej grze. Aż dziwne, bo bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie