Przejdź do głównej zawartości

Wesołe trio Pana Poety - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

O tej zabawnej serii książeczek pisałam już przy okazji omawiania pierwszego tomu czyli Kury co tyła na diecie. Dziś zajmiemy się olejnymi dwoma pozycjami czyli Wróblem co oćwierkał sąsiadów oraz Krukiem co kracze pokracznie. Cała seria opiera się zasadzie krótkich i zabawnych rymowanek, które poprzez zwierzęcych bohaterów, przedstawiają dzieciom zachowania i przywary ludzi. Każda opowieść kończy się także morałem. Autorem wszystkich książek jest Pan Poeta a całość ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.  
Wróbel co oćwierkał sąsiadów to bardzo ciekawa lekcja tolerancji dla każdego. Główny bohater Wróbel, krytykuje wszystkich wokół siebie, nie potrafi zaakceptować, że ktoś może się różnić od innych. Jednak jego towarzysze szybko uczą go tolerancji i pokazują mu, że narzekaniem do nikąd nie dojdzie.Kruk co kracze pokracznie to ukłon w stronę nauki języków obcych a co za tym idzie tolerowaniu innych narodowości i po raz kolejny samej tolerancji. Kruk budzi się w obcym miejscu, na szczęście nowi towarzysze okazują się być przyjaźnie nastawieni do nowego przybysza. Zwierzęta wspólnie uczą się od siebie i pokazują młodemu odbiorcy, że warto odkrywać nowe, pokonywać własne słabości i dążyć do obranych celów. 

Cała seria to zabawne rymowanki, które Ignaś zna już na pamięć. Autor w mistrzowski sposób wykorzystał negatywne cechy ludzi do tego aby pokazać dzieciom jak należy w życiu postępować a ciekawe ilustracja przyciągają uwagę dzieci. Bardzo fajna seria, którą serdecznie polecamy zarówno dużym jak i małym czytelnikom :-)


Książki znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-kaKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)