Przejdź do głównej zawartości

Malutki Lisek i Wielki Dzik - Wydawnictwo Egmont

Wielokrotnie wspominałam o tym, że Ignacy bardzo lubi komiksy. Jednak nie zawsze tak było, a jego można by rzec pasja pojawiła się podczas lektury jednego z komiksów z serii Malutki Lisek i Wielki Dzik. Jak do tej pory ukazały się trzy części serii, a najnowszą z nich zatytułowany Świt, dzisiaj Wam przybliżymy. Dodam tylko, że komiks ten został nagrodzony w drugiej edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Cała seria ukazała się nakładem Wydawnictwo Egmont. Malutki Lisek i Wielki Dzik to dwaj nierozłączni przyjaciele. Wspólnie poznają świat i przeżywają wiele przygód, wspólnie też szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Podczas jednej z przechadzek po mokradłach poznają "coś" co  z czasem ma się stać Jętką. Trójka znajomych polubiła się i gdy dwaj bohaterowie postanawiają kolejnego dnia odwiedzić nową znajomą odkrywają, że w nocy przemieniła się w Jętkę i nastał endeżet (NDŻ czyli najpiękniejszy dzień życia). Malutki Lisek i Wielki Dzik chcieli wspólnie spędzić ten czas, niestety Jętka odleciała, a gdy wieczorem powróciła, dwaj przyjaciele ze smutkiem odkryli, że to był jej pierwszy i ostatni dzień życia. Smutek i złość opanowały naszych bohaterów, jednak dzięki wzajemnemu wsparciu nie dali się złapać Cieniowi Smutku. Przeżyli kolejną wspólną przygodę, która jeszcze bardziej umocniła ich przyjaźń oraz pokazała jak ważna jest każda wspólna sekunda. 


Piękna i wzruszająca historia, która poruszy każdego. Do tego przepiękne ilustracje Bereniki Kołomyckiej nadają całości niesamowity wydźwięk i sprawiają, że komiks można czytać i czytać i nadal czerpać z niego nowe doznania. Serdecznie polecamy, piękna i wartościowa pozycja.  


Komiks znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie