Przejdź do głównej zawartości

Gra Kontynenty - Wydawnictwo Zielona Sowa

 Zainteresowanie Ignacego geografią stale rośnie. Dlatego też w naszym domu pojawiają się coraz to nowe książki, mapy, atlasy oraz gry o tej tematyce. Na rynku jest dość duży wybór, przez co  konieczna jest selekcja, jednak zawsze staram się tak dobrać pozycje, aby połączyć dobrą zabawę z nauką. Jak zapewne wiecie Ignacy uwielbia gry planszowe, a sezon mamy w pełni, dlatego też pojawiła się u nas kolejna planszówka, tym razem geograficzna. Kontynenty to jedna z najnowszych pozycji wydanych przez Wydawnictwo Zielona Sowa. 





W pudełku znajdziecie:

- dwustronną planszę,
- 25 kart misji,
- 54 żetony lokalizacji,
 - 4 pionki,
- 1 znacznik rundy,
- kostkę,
- oraz instrukcję.


Na wstępie chcę zaznaczyć, że Kontynenty to dwie oddzielne gry. Pierwsza z nich to Tajna misja a druga to Wielka podróż. 



Przed rozpoczęciem Tajnej misji rozkładamy planszę stroną z kontynentami do góry. Następnie należy ułożyć żetony lokalizacji w określonych na planszy miejscach. Następnie należy położyć znacznik rund na numerze jeden, ustawić pionki graczy na polu oznaczonym start oraz rozdać każdemu z graczy po trzy karty misji. Pozostałe karty należy potasować i ułożyć na stosie misjami do dołu. Po takich przygotowania można rozpocząć Tajną misję. 


Po zapoznaniu się z swoimi kartami misji, gracze mogą rozpocząć rozgrywkę. Każdy z nich w swojej turze może przesunąć swojego piona o 1, 2 lub 3 miejsca w wybranym przez siebie kierunku zgodnie z liniami znajdującymi się na planszy. Celem graczy jest zdobycie określonych żetonów lokalizacji. Po zakończeniu dziesiątej rundy, gracze odsłaniają swoje karty misji i sprawdzają komu udało się zrealizować określone w nich misje. Następnie przeliczają ile zdobyli punktów i wyłaniają zwycięzcę.  






Podczas rozgrywki gracze mogą wymieniać się ze sobą żetonami. Nie musi być to wymiana w stosunku 1:1. Gracze mogą negocjować ilość żetonów, którymi chcą się wymienić. 






Podczas rozpoczęcia każdej kolejnej rundy, gracze mają możliwość dobrania nową kartę misji. Jeżeli któryś z graczy zdecyduje się na ten ruch, dobiera z kupki dwie karty, z których zachowuje tylko jedną z nich. Drugą odkłada na kupkę kart odrzuconych.






 Druga gra czyli Wielka podróż to kolejna podróż przez kontynenty, Tym razem gracze mają za zadanie doprowadzić swoich podróżników do sześciu baz na 6 kontynentach. Tym razem planszę rozkładamy na drugiej stronie, na której Antarktyda znajduje się w jej centrum. Następnie każdy z graczy umieszcza po sześć pionków na oznaczonym miejscu na środku planszy. Teraz można rozpocząć rozgrywkę.  



Gracze przesuwają swoje pionki zgodnie z ilością oczek wyrzuconych na kostce. Zawodnicy sami decydują którym pionkiem wykonają ruch, mogą też dzielić dany ruch pomiędzy kilka swoich pionków.






Zawodnicy muszą wykazać się dużym sprytem, żeby przed innymi graczami, doprowadzić swoje wszystkie pionki do odpowiednich baz. 




Kontynenty, to zestaw dwóch fantastycznych gier. Tajna misja to nie tylko ciekawa mechanika i pasjonująca rozgrywka, ale także ogrom wiedzy, którą dzieci opanowują podczas kolejnych rozgrywek. Do tego piękna, kolorowa grafika i najwyższa jakość wykonania wszystkich elementów, stanowi nie wątpliwie kolejny duży plus gry. Gra skierowana jest do dzieci od 6 roku życia i przeznaczona jest od 2 do 4 zawodników. Czas jaki trwa rozgrywka to w zależności od 20 do 40 minut. Grę bardzo, bardzo polecamy, świetna zabawa połączona z nauką. Uważamy że gra sprawdzi się idealnie jako prezent, na przykład pod choinkę :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

  1. Świetna. Myślę, że Tosia byłaby nią zachwycona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa gra, pomysł na poznawanie świata w formie zabawy. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo podoba mi się szata graficzna gry! Lubię takie nasycone kolory. Nie mogę doczekać się, kiedy Antoś będzie na tyle duży, aby móc z nim pograć w tego typu gry! Sama bardzo je lubię i chętnie bym w taką planszówkę zagrała :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Pierwsza gra wydaje się być bardziej pasjonująca, chociaż na początku nie zaczaiłam za bardzo zasad :P Druga coś ala 'chińczyk' więc dzieci ją z pewnością pokochają ;) Fajnie, że włączone zostały elementy edukacji, w tym przypadku geografii - ogólnie bardzo mi się podoba!

    OdpowiedzUsuń
  5. Moja córka jest jeszcze za mała na tę konkretną grę, ale też lubimy planszówki. Staram się w niej zadzczepić zainteresowanie, bo też szczerze mówiąc, jestem przeciwnikiem gier komputerowych i na te nigdy się nie zgodzę.

    OdpowiedzUsuń
  6. Zdecydowanie gra dla nas. Piękna szata graficzna i nasza ulubiona tematyka w jednym pudełku. 😊

    OdpowiedzUsuń
  7. Zamówiłam ją dla mojej chrześnicy na urodziny bo uwielbia tego typu gry.

    OdpowiedzUsuń
  8. Lubimy takie geograficzne zabawy, a ta gra zapowiada się ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Lotti Karotti czyli świetna gra rodzinna od Smarkacz.pl

U nas kolejna fantastyczna gra, którą chcemy Wam pokazać. Niedawno zagościła w naszym domu a już zdobyła nasze serca. Przeurocze króliczki oraz marchewka, która potrafi wpędzić w niezłe tarapaty graczy czyli Lotti Karotti we włanej postaci. Proste zasady i duże kolorowe elementy do znaki rozpoznawcze gry, które gwarantują dobrą zabawę. Nasza pochodzi ze sklepu Smarkacz.pl

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.