Przejdź do głównej zawartości

Pan Kartezjusz gra w statki oraz Bakterie do kwadratu - Wydawnictwo Adamada

Nigdy nie byłam miłośniczką matematyki, podobnie jak mój mąż. Dlatego nie zdziwiłby mnie fakt, gdyby Ignacy także nie pałał miłością do, bądź co bądź, królowej nauk. Na szczęście, do tej pory jego zainteresowania matematyką jest dość duże. Nie ukrywam, że jest to spowodowane wieloma naszymi zabiegami, którymi chcemy go zachęcić do zgłębiania tej dziedziny wiedzy. Jak do tej pory, dość skutecznie. Ostatnio przeczytaliśmy także bardzo ciekawe dwie książki, które w genialny sposób obrazują podejście do matematyki podczas codziennych zajęć i udowadniają, że matematyka jest wszędzie, nawet tam gdzie się jej najmniej spodziewamy.  Pan Kartezjusz gra w statki oraz Bakterie do kwadratu to pozycje autorstwa Anny Cerasoli, a ukazały się nakładem Wydawnictwa Adamada. Są to książki, które pozwalają młodemu czytelnikowi nie tylko polubić matematykę ale przede wszystkim też ją zrozumieć. Głównymi bohaterami jest ośmioletni Filip i jego dziadek, który jest emerytowanym nauczycielem matematyki z 40 letnim stażem pracy. Jednak przejście na emeryturę nie spowodowało porzucenia pasji, wręcz przeciwnie, pozwoliło mu wprowadzać w jakże fascynujący świat liczb i wykresów swojego wnuka. Sposób w jaki przedstawiana jest wszechobecna matematyka Filipowi, nie tylko zaskakuje, zadziwia czy wprawia w zdumnienie ale także powoduje to, że sami odkrywamy jej "moc". Rozmowy jakie toczą nasi bohaterowie odnoszą się co z pozoru zwyczajnych i codziennych spraw, jednak wyniki ich rozważań i podejmowanych prób wyjaśnienia określonych zjawisk, prowadzą do zaskakujących wniosków.Z lektur poznajemy odpowiedzi na wiele bardzo ciekawych pytań. Jak za pomocą kija i cienia można zmierzyć wysokość budynku, co wspólnego z wiatrem ma zero, jak stworzyć szyfr czy wreszcie jak smakuje statystyczny gulasz? Ty tylko kilka z dziesiątek ciekawostek , które poznacie czytając książki.Pan Kartezjusz gra w statki oraz Bakterie do kwadratu to nietypowe, a co za tym idzie bardzo wartościowe pozycje na polskim rynku wydawniczym. Ogrom wiedzy jaki został w nich zawarty wręcz zaskakuje. Ignacemu książki bardzo przypadły do gustu i stały się pretekstem do rozmów i poszukiwania matematyki na spacerze i w parku :-) Z całą pewnością są to pozycje godne polecenia!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwa adamada
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie