Przejdź do głównej zawartości

NieMapa Wrocław

 Dzisiaj zabieramy Was w bardzo sentymentalną podróż. Otóż zwiedzać będziemy "nasz" cudowny Wrocław. Dlaczego tak piszę? Choć wrocławianką nie jestem, to jednak spędziłam w tym mieście wiele cudownych chwil. Podczas tegorocznych wakacji mieliśmy okazję zwierzać wrocławskie ZOO. Dla Ignacego była to pierwsza wizyta w tym mieście. Jednak Wrocław to znacznie więcej niż tylko ZOO. Po powrocie do domu wielokrotnie wspominaliśmy tą wycieczkę. Dlatego postanowiłam przybliżyć  synkowi nieco bardziej to urokliwe miasto. W tym celu zaopatrzyliśmy się w NieMapę, bardzo nietypowy przewodnik dla całej rodziny. 
Do każdej NieMapy dołączona jest kartka pocztowa danego miasta, którą możecie wysłać bliskim lub znajomym. My jednak naszą zostawiamy sobie na pamiątkę :-)
Z czym kojarzy Wam się Wrocław? Większość za pewnie powie że z krasnalami :-) Dokładnie tak, Wrocław to miast krasnali, ale nie tylko. Wrocław to także Ogród Szczytnicki, Hydropolis, Dzielnica Czterech Wyzwań, Podwórko Capitolne, Halla targowa, Ogród Botaniczny i wiele, wiele więcej bardzo ciekawych miejsc. Aby zwiedzić wszystkie te miejsca potrzeba tygodni. My jednak wybraliśmy się w te miejsca z NieMapą i udało nam się odwiedzić je w godzinę :-) Cudowna podróż palcem po niesamowitej mapie.
 


NieMapa złożona została na tej samej zasadzie co regularna mapa. Jednak różni się nie co treścią. W NieMapie środek został zagospodarowany na plan miasta, który został przedstawiony w sposób graficznym. Mamy tu sporą dawkę wiedzy oraz mnóstwo rzeczy do oglądania. Po obu stronach przewodnika umieszczono legendę czyli sześć części z których każda opisuje inną część Wrocławia. Numery umieszczone przy określonych opisał odpowiadają tym umieszczonym na mapie, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można odnaleźć dany rejon.  


Na odwrocie znajdziemy między innymi mały poradnik a w nim lista miejsc które warto odwiedzić we Wrocławiu. Na liście obok Teatru Lalek, Centrum Sztuki WRO, Ostrowa Tumskiego, Podwórka przy Ruskiej znalazły się także Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Muzeum Mineralogiczne, Polinka czy Ogród Japoński i Park Południowy. Jest też przepis na słynne paszteciki wrocławskie oraz instrukcja jak wykonać własnego krasnala.    Ignasiowi bardzo spodobała się taka forma wycieczki. I choć palcem po mapie wędrowaliśmy nie raz, z NieMapą podróż jest zupełnie inna. Ciekawość jaką wzbudza u dzieci jest ogromną a radość z rozpoznawania poszczególnych miejsc bezcenna.
Na rynku znajdziecie aż dziewięć przewodników z największych polskich miast. Poza Wrocławiem powstały także NieMapy: Poznania, Łódzkiego, Łodzi,  Rzeszowa, Lublina, Gdyni, Warszawy i Kielc.

NieMapa to wyjątkowa pozycja na rynku skierowana do całych rodzin. Co prawda nie mieliśmy jeszcze okazji zwiedzać miasta z NieMapą, jedna wiemy ile radości daje samo jej studiowanie. Pozwala to na poznanie wielu zakątków naszego kraju i inspiruje do prawdziwych podróży. My wiemy, ze podczas naszej kolejnej wizyty w kraju ponownie odwiedzimy Wrocław, tym razem jednak już z NieMapą :-)  


NieMapę znajdziecie TUTAJ

http://niemapa.pl/


Komentarze

  1. w planach mamy odwiedzić Wrocław jeszcze w tym roku, o ile tylko dziecko nam pozwoli na tak długą podróż, bo cały kraj do przeejechania mamy.:P takie cudeńko bardzo by nam ułatwiło sprawę

    OdpowiedzUsuń
  2. Krasnale we Wrocławiu odkryłam doliero niedawno. Przy okazji przeglądania różnych blogów. Sama nigdy nie byłam. W planach dopiero mamy 😉

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)