Przejdź do głównej zawartości

Najwierniejsi przyjaciele - Niezwykłe psie historie - Wydawnictwo Bis

Różne są psy na świecie, duże i małe, brązowe i czarne, kudłate i w ciapki rasowe i zwykłe kundle, jednak każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy i dla swoich Państwa najwierniejsi. Od czasu do czasu słyszy się w prasie i telewizji o niezwykłych wyczynach tych czworonogów, a literatura dziecięca przeżywa prawdziwe oblężenie coraz to nowymi tytułami, których głównym bohaterem jest pies. Taka sytuacja bardzo nas cieszy, gdyż uwielbiamy czytać o tych sympatycznych, bardzo mądrych i odważnych zwierzakach. Kilka pozycji opisałam już na blogu, a dzisiaj będzie kolejna. Najwierniejsi przyjaciele Niezwykłe psie historie to pozycja autorstwa jednej z naszych ulubionych autorek Renaty Piątkowskiej. Książka nie jest nowością na rynku, ukazała się w 2014 roku, jednak u nas pojawiła się nie dawno. Pięknie wydana przez Wydawnictwo Bis, zachwyca swą prostotą i niepowtarzalnym klimatem.
Najwierniejsi przyjaciele... to zbiór dziesięciu opowiadań, z których każdy przedstawia odrębną historię. Bohaterami każdej z nich są psy, z pozoru zwykłe domowe psinki, jednak ich poświęcenie i oddanie sprawiło, że stali się bohaterami. Niektóre historie wzruszają inne zaskakują i wprawiają w zdumienie jak mądre i dzielne potrafią być czworonogi, jednak każda z nich warta jest usłyszenia.


Bohaterami książki są:  Barry, Reks, Dunaj i Azor, Hahiko, Imka, Czaruś, Saba, Bratek Basko i Karmel. Każdy z nich udowodnił, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Każda z historii rozpoczyna się pięknym portretem, na którym znajduje się bohater danej historii oraz cytatem.  


Z książki poznajemy historię Barrego, który ocalił małego chłopca w górach przeprawiając się z nim na grzbiecie przez ogromne zaspy. Historia Dunaja i Azora dowodzi jak dobrymi i troskliwymi opiekunami psy potrafią być. Imka podjęła się dość nietypowego zadania, wychowanie malutkich jeży, które po zaginięciu ich mamy skazane były na łaskę losu. Czaruś odnalazł Hanię w ciemnym lesie a Bratek wyleczył dziewczynkę z depresji. Każda z opisanych historii jest na swój sposób wyjątkowa i obrazuje jak wielką moc posiadają te uwielbiane tak przez dzieci czworonogi.Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez Katarzynę Bukiert. Ilustracje są ciepłe, w pełni oddające uczucia towarzyszące historiom.Najwierniejsi przyjaciele... to bardzo wzruszające opowieści, dzięki którym nie tylko mali odbiorcy ale i każdy dorosły inaczej spojrzy na mijającego go czworonoga w parku. Bohaterowie, którzy swoje czyny uważają za coś zwyczajnego, wierni i oddani na do końca swoich dni. Nas każda z historii bardzo wzruszyła, i z radością do nich niebawem powrócimy.   


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS


Komentarze

  1. Nigdy nie słyszałam o tej książce. Podoba mi się, że w jednym miejscu zostały zebrane psie historie, które pozwolą spojrzeć na naszych ukochanych czworonogów zupełnie w inny sposób.

    OdpowiedzUsuń
  2. Od czasu przeczytania "Zbója" unikam książek o zwierzętach. Po prostu płaczę, nawet bardziej, gdy czytam historie ludzi. Ale właśnie pisząc o zwierzętach najłatwiej się zdystansować do własnych problemów i zobaczyć "naszą historię" w innym świetle, w innej kombinacji, rozpoznać cechy ludzi, zachowania - tak z bajkami, historiami jest. Mam nadzieję, że historie mają wartość terapeutyczną dla dzieciaków.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie