Przejdź do głównej zawartości

Las zabaw - Wydawnictwo Czerwony Konik

Bywalcami lasu jesteśmy dość częstymi. I choć mieszkamy w bardzo dużym i zatłoczonym mieście to nasza oaza znajduje się na cichym jej uboczu, a w oddali widać połacie lasu. Mając "Go" w zasięgu wzroku, nie możemy przejść obojętnie. Więc chodzimy, stale odkrywając na nowo jego piękno, zapach, każdy liść... Ostatnia nasza wizyta była nieco inna. a to za sprawą pewniej książki. Las zabaw to zachęta, podpowiedź jak las może stać się wyjątkowym miejscem. Mateusz Wysocki zadbał o to aby spojrzeć na las w sposób dotąd znany tylko wyobraźni. Książka ukazał się nakładem Wydawnictwa Czerwony Konik.

 


Do książki dołączona została niezwykła mapa, która stanowi inspirację do wielu na pozór zwyczajnych zabaw, jednak kto z nas podjął próbę nazwania napotkanych na leśnej ścieżce malutkich istotek? My już tak :-) Mapa, może także pełnić funkcję plakatu, który zawiśnie w pokoju małego przyrodnika.
 

Książka jest tym przykładem, który udowadnia że słowa "im mniej tym lepiej" mają ogromną wartość. Tekstu w publikacji jest niewiele, jednak nie brakuje tu niczego. Mamy proste instrukcje aby "ulepić kule z żywicy", "schować się w pniu drzewa", "zbudować łódkę z kory" czy "zbudować szałas" i "turlać się z górki". Banalne, ale...kto z nas i naszych dzieci to robi?
Na dole każdej ze stron znajdziemy także (odwrócone do góry nogami) krótkie notki które stanowią część edukacyjną książki. Są to bowiem ciekawostki biologiczne dotyczące między innymi barwników występujących w liściach, wytrzymałość nici pajęczej, węchu niedźwiedzia brunatnego czy o tym do czego służą wiewiórką ogony. Całą masa ciekawostek, którymi nasze dzieciaki zaskoczą nie jednego dorosłego.Ilustracje do książki stworzyła Agata Królak. Barwne, jednak proste w odbiorze i pozwalające na uruchomienie wyobraźni, stanowią idealnie dopełnienie treści.
 

Przed nami jesień a po niej długa zima, my jednak nie rezygnujemy z naszych wypraw do lasu a książka Las zabaw będzie nam podczas tych spacerów towarzyszył :-)

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Czerwony Konik


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie