Przejdź do głównej zawartości

Kapitam Majtas - Wydawnictwo Jaguar

Dzisiaj będzie o kultowej serii książek autorstwa Dav'a Pilkey'a opowiadająca o przygodach Kapitana Majtasa. Całość składa się z 12 tomów i przetłumaczona została na ponad 40 języków. Obecnie w Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazały się cztery pierwsze części przygód zabawnego superbohatera. Ponadto wydany został także Oficjalny Przewodnik oraz książeczka kreatywna. Całość stawi świetny zestaw na jesienne popołudnia i wieczory. Zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie.Głównymi postaciami (obok oczywiście Kapitana Majtasa) są dwaj uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej imienia Jerome'a Horwitza George i Harold. Obydwaj obdarzeni niesamowitym talentem do...psot, doprowadzają swoich nauczycieli do białej gorączki. Jednak największym ich "wrogiem" jest srogi dyrektor Krupp. To on postawił sobie za cel przyłapanie tych dwóch gagatków na gorącym uczynku i usunięcie ich raz na zawsze ze szkoły. Tak, tak, choć wszyscy wiedzą, że za pozamienianymi literami, popsutymi sprzętami i hałasującymi maszynami stoją George i Harold, to jednak nigdy nikomu nie udało się ich przyłapać na psotach, Ich spryt i pojęta nieco specyficznie kreatywność sprawia, że z każdej opresji wychodzą obronną ręką.
Nasi bohaterowie poza wymyślaniem kolejnych figli mają jeszcze jedną pasję, której także poświęcają sporo czasu, a jest nią pisanie komiksu. Wspólnie stworzyli postać Kapitana Majtasa, superbohatera, który w każdej strzelając z gumki od majtek pokona największego wroga i ocali świat od zagłady. Chłopcy znaleźli także sposób na "drukowanie" i "rozpowszechnianie" swoich komiksów wśród innych uczniów.Wyobraźcie sobie jakie było ich zdziwienie, gdy pewnego dnia odkrywają, że przez przypadek (gdy próbowali zahipnotyzować dyrektora Krupp'a aby uniknąć kary) zamienili go w Kapitana Majtasa. Od ej pory dyrektor za każdym razem gdy ktoś pstryknął palcami, przybierał dość śmieszną bojową minę i wyruszał do walki ze złem. Oczywiście chłopcy wiernie mu towarzyszyli w tych walkach i niejednokrotnie pakując ich w jeszcze większe kłopoty.


W czterech częściach serii Kapitan Majtas miał sporo roboty. Walczył z przybyszami z kosmosy oraz żarłocznymi klozetami. Ogrom przezabawnych scen, rodem z kosmosu :-)Dla chętnych na dodatkową porcję śmiechu polecamy także Oficjalny Przewodnik w którym znajdziecie przezabawne dialogi i ciekawe ilustracje.

Bardzo fajnym uzupełnieniem jest także książeczka kreatywna, w której dzieci mogą tworzyć, wymyślać, rysować i działać tak jak tylko wyobraźnia im podpowie.


Seria o Kapitanie Majtasie to książki pełne prześmiesznych i absurdalnych sytuacji, które bawią do łez. Ale Majtas to także ruchome obrazki oraz fragmenty komiksu. Całość mistrzowsko zobrazowana, stanowi lekturę dla każdego bez względu na wiek i upodobania :-)


Książki znajdziecie TUTAJ

http://wydawnictwo-jaguar.pl/


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie