Przejdź do głównej zawartości

Egmont Art czyli sztuka dla najmłodszych - Przeciwieństwa i Kolory

Kontakt ze sztuką od najmłodszych lat kształtuje gustu i wrażliwość na piękno. Dlatego też częste wyjścia do muzeów, domów kultury czy bibliotek uważam za priorytet. Podobnie jest z wartościową książką. Wydawnictwo Egmont posiada w swojej ofercie bardzo ciekawą serię, której głównym przesłaniem jest wzbogacenie dziecięcej wyobraźni oraz ukazanie piękna jakie niesie ze sobą sztuka. Bardzo ważnym elementem jest także zapoznanie dzieci ze sztuką ludową. Najnowsze pozycje jakie zostały wydane z serii Egmont Art to swoisty ukłon w kierunku polskiego folkloru. Malownicze, nasycone kolorami publikacje zachwycają i zapraszają na kulturową "ucztę". W zestawie ukazały się trzy pozycje autorstwa Marianny Oklejak, która w swoim dorobku ma sporą ilość pozycji projektów skierowanych do najmłodszych odbiorców. Dzisiaj prezentujemy dwie z nich Przeciwieństwa i Kolory. Trzecim tytułem serii są Liczby.


Obie pozycje to tzw.  kartonówki o zaokrąglonych rogach. Każda z pozycji to 11 rozkładówek na których najdziemy odwołujące się do polskiego folkloru, barwne ilustracje. Przeglądając Kolory dzieci mogą także poznać ich odpowiedniki w 4 różnych języka a nazywając poszczególne elementy obrazów ćwiczą mowę i poszerzają słownictwo.

Przeciwieństwa oparte na kontrastach także kipią wręcz elementami polskiego folkloru. Mamy tu prawdziwy popis autorki, który zasługuje na najwyższe uznanie. Podobnie jak w przypadku Kolorów, mamy tu aż 11 rozkładów oraz napisy zarówno w języku jak i 4 innych.

Cała seria jest przeznaczona dla najmłodszych. Całość jest bardzo ciekawie zestawiona i zaciekawi każdego maluszka jak i przedszkolaka. Polecamy serdecznie!!! 

Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.