Przejdź do głównej zawartości

Egmont Art czyli sztuka dla najmłodszych - Przeciwieństwa i Kolory

Kontakt ze sztuką od najmłodszych lat kształtuje gustu i wrażliwość na piękno. Dlatego też częste wyjścia do muzeów, domów kultury czy bibliotek uważam za priorytet. Podobnie jest z wartościową książką. Wydawnictwo Egmont posiada w swojej ofercie bardzo ciekawą serię, której głównym przesłaniem jest wzbogacenie dziecięcej wyobraźni oraz ukazanie piękna jakie niesie ze sobą sztuka. Bardzo ważnym elementem jest także zapoznanie dzieci ze sztuką ludową. Najnowsze pozycje jakie zostały wydane z serii Egmont Art to swoisty ukłon w kierunku polskiego folkloru. Malownicze, nasycone kolorami publikacje zachwycają i zapraszają na kulturową "ucztę". W zestawie ukazały się trzy pozycje autorstwa Marianny Oklejak, która w swoim dorobku ma sporą ilość pozycji projektów skierowanych do najmłodszych odbiorców. Dzisiaj prezentujemy dwie z nich Przeciwieństwa i Kolory. Trzecim tytułem serii są Liczby.


Obie pozycje to tzw.  kartonówki o zaokrąglonych rogach. Każda z pozycji to 11 rozkładówek na których najdziemy odwołujące się do polskiego folkloru, barwne ilustracje. Przeglądając Kolory dzieci mogą także poznać ich odpowiedniki w 4 różnych języka a nazywając poszczególne elementy obrazów ćwiczą mowę i poszerzają słownictwo.

Przeciwieństwa oparte na kontrastach także kipią wręcz elementami polskiego folkloru. Mamy tu prawdziwy popis autorki, który zasługuje na najwyższe uznanie. Podobnie jak w przypadku Kolorów, mamy tu aż 11 rozkładów oraz napisy zarówno w języku jak i 4 innych.

Cała seria jest przeznaczona dla najmłodszych. Całość jest bardzo ciekawie zestawiona i zaciekawi każdego maluszka jak i przedszkolaka. Polecamy serdecznie!!! 

Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie