Przejdź do głównej zawartości

Elementarz dla dzieci z dysleksją - Nasza Księgarnia

Kilkukrotnie już wspominałam, przy okazji opisywania różnych pomocy naukowych, że mieszkając za granicą, sami dbamy o to aby nauczyć Ignacego języka polskiego. Mamy wiele pomocy, które sprawdzają się nam idealnie. Jednak elementarz o którym dzisiaj chcę Wam napisać, okazała się rewelacyjną pomocą, dzięki której ta dość żmudna nauka stałą się czystą przyjemnością. Elementarz dla dzieci z dysleksją wydany przez wydawnictwo Nasza Księgarnia, to wyjątkowa pozycja na rynku i z całą pewnością godna polecenia, nie tylko dla dzieci z dysleksją ale także dwujęzycznych, jak w przypadku Ignacego.
Całość została podzielona na trzy części:

- naukę liter,
- naukę sylab,
- oraz czytanie całych słów, od najprostszych do po bardziej złożone.


W elementarz wyróżnić można kilka rodzajów treści. Mamy tu cały alfabet przedstawiony po jednej literze na stronie, są bardzo ciekawe teksty wyjaśniające zjawiska przyrodnicze oraz opisujące cechy zwierząt. ćwiczenia dla dzieci polegające na opisywaniu grypy obrazków jak również ćwiczenia słuchu fonemowego. Całość bardzo ciekawie rozmieszczona, co znacznie ułatwia dziecku korzystanie z książki.
Agnieszka Łubkowska bardzo skrupulatnie przemyślała całą ideę elementarza. Całość została podstosowana tak aby zapewnić maksymalne efekty nauki. Czcionka jest bardzo duża, zastosowano także dość wyraźne odstępy pomiędzy linijkami. To wszystko znacznie ułatwia dzieciom pracę na tym podręczniku. Do tego przestronny układ i ciekawe rysunki Joanny Kłos zachęcą każdego do nauki.

U nas elementarz sprawdził się fenomenalnie. Ignacy przerobił go z dużym zainteresowaniem. Najbardziej przypadły mu do gustu ciekawostki o zwierzętach, które zadziwiają i sprawiają, że nie tylko dzieci ale i dorośli zaczynają zgłębiać wiedzę na ich temat. Polecamy gorąco, bardzo wartościowa pozycja, która sprawdzi się zarówno w pracy w domu jak i szkole czy gabinecie terapeutycznym.


Książkę znajdziecie TUTAJ

https://platon.com.pl/

https://platon24.pl/

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)