Przejdź do głównej zawartości

Cudowny świat przyrody i kosmosu - Wydawnictwo AMEET

Jak połączyć naukę z zabawą i zachęcić dziecko do czytania, pogłębiając jednocześnie wiedzę z tak ważnych dziedzin nauki jak przyroda i kosmos? Odpowiedz na to pytanie zna Wydawnictwo AMEET i ich cudowna seria książek Disney Uczy, która stworzona została z myślą o indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem. Dostosowana do nowej podstawy programowej, stanowi świetne uzupełnienie wiedzy. Ćwiczenia zawarte w książkach zostały uszeregowane według stopnia trudności, dzięki czemu dzieci z łatwością będą opanowywać kolejne umiejętności i systematyzować wiedzę. Dzisiaj zaprezentujemy Wam dwie encyklopedie z serii: Cudowny Świat Przyrody oraz Cudowny Świat Kosmosu.Disney Uczy. Cudowny Świat Przyrody, zabiera młodego czytelnika w niesamowitą podróż. Wraz z bohaterami kulowych bajek takich jak Król Lew, Rybka Dory czy Księga dżungli dziecko odkrywa tajemnice dzikiej i nieokiełznanej przyrody. Począwszy od omówienia położenia poszczególnych kontynentów przez florę i faunę tundry, tajgi czy lasów deszczowych Amazonii. Jednak na tym nie koniec wędrówki, kolejnymi przystankami są pustynia, busz oraz łańcuchy górskie. Na koniec naszej podróży wyruszamy nad oceany, gdzie rybka Dory zdradza tajemnice podwodnego świata, największej głębi, rafy koralowej czy rzek i jezior. Wszystko to zostało przedstawione w sposób jasny i zrozumiały dla młodego czytelnika.   


Na końcu książki zamieszczono słowniczek objaśniający trudniejsze zagadnienia, z którymi stykamy się w tekście. Znalazło się także miejsce na indeks pojęć.
Informacje w obu pozycjach są zwięzłe i poruszają najistotniejsze kwestie. Jest to bardzo istotna cecha tych publikacji, gdyż pozwala na skuteczne i szybkie opanowanie zawartej w nich wiedzy.Disney Uczy. Cudowny Świat Kosmosu, to druga z prezentowanych przez nas dzisiaj pozycji. Tym razem wraz z Myszką Micky, Donaldem i psem Pluto odkrywany niezmierzony kosmos. Nie ukrywam, że to jeden z ulubionych tematów Ignacego. Książka okazała się świetnym kompendium wiedzy. Tematy zostały pogrupowane dzięki czemu w publikacji panuje "porządek". Podróż w kosmos rozpoczyna się od omówienia poszczególnych planet. Kolejnymi zagadnieniami są gwiazdy, słońce oraz czarne dziury. Sporo uwagi poświęcono także gwiazdozbiorom oraz galaktykom. Nie pominięto także historii rozwoju badań kosmicznych oraz jego podboju przez człowieka.  

Podobnie jak w poprzedniej publikacji, tak i w tej, na końcu znalazł się słowniczek trudnych wyrazów oraz indeks pojęć.Obie książki zostały wzbogacone bardzo dużą ilością zdjęć i ilustracji, dzięki czemu dziecko nie tylko dowiaduje się nowych faktów o przyrodzie i kosmosie, ale może także zobaczyć to o czym właśnie przeczytało.   Obie encyklopedie z serii Disney Uczy to fantastyczne pozycje, które sprawdzają się idealnie jako uzupełnienie wiedzy zdobytej w szkole, natomiast wspólna nauka w domu pozwala miło i przyjemnie spędzić czas rodziców z dzieckiem. U nas książki okazały się strzałem w dziesiątkę, Ignacy studiuje je z ogromnym zainteresowaniem i zapałem. Omawiane dzisiaj pozycje z całą pewnością są godne polecenia i będą stanowić ważny element każdej dziecięcej biblioteczki.   


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

http://www.ameet.pl/Komentarze

 1. Książki wyglądają na ciekawe. Jestem maniaczką książkową i lubię mieć ich dużo, kupuję też dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam takie książki dla dzieci wiele z nich korzystaja i tyle ciekawych rzeczy mogą się dowiedzieć :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne. I bardzo ciekawie ilustrowane. Moim dziewczynkom na pewno by się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
 4. I nic dziwnego, że dzieci lubią przyrodę, technikę, bo przy takich książeczkach nauka to przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo czytelne publikacje zachecajace do samodzielnego czytania mlody pewnie wam czyta ciagle.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super książeczki, dzieci mogą się sporo ż nich nauczyć a i przedstawione w nich jest wszystko e łatwy i przyjemny sposób

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie