Przejdź do głównej zawartości

Baśń o latającym rumaku - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Baśń o latającym rumaku to przezabawne perypetie władcy pewnej krainy, księcia Miraża, jego dworu i poddanych. Pełna paradoksów i niespodziewanych zwrotów akcji bawi do łez. Henryk Bardijewski stworzył dzieło niepowtarzalne, które zachwyca polotem, umiejętnym zastosowaniem metafor oraz humorem sytuacyjnym. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Prószyński i S - ka.  
W księstwie księcia Miraża nie działo się najlepiej. Mieszkańcy bez pozwolenia swojego władcy zaczęli masowo emigrować do innych krain. Książę wraz ze swym radcą dworu Totumem szukali rozwiązania z tej jakże patowej sytuacji, niestety bezskutecznie. Nawet obyta w wielkim świecie żona księcia, która właśnie powróciła z dalekiej, zagranicznej podróży, nie potrafiła nic zaradzić. I pewnie kryzys w krainie księcia Miraża pogłębiał by się z czasem gdyby nie nadleciał rumak, zwiastun powszechnego dobrobytu i wszelakiej pomyślności. Jednak czy latający rumak pozostanie w krainie księcia Miraża, czy może odleci do sąsiedniej krainy? O tym przekonacie się czytając Baśń o latającym rumaku :-)

Wartka akcja, która z każdym kolejnym rozdziałem zaskakuje jeszcze bardziej niż poprzednie. Do tego przezabawne dialogi i bystre riposty bohaterów rozbawiają do łez. Bo jak tu "nie zrywać boków" gdy największym zmartwieniem władcy jest powszechnie szerzący się dobrobyt :-). a nad domami latają skrzydlate konie i koty.Ilustracje do książki stworzył Bohdan Butenko, dominuje w nich czerń z elementami czerwieni i błękitu. Rysunki są przerysowane można rzec nawet nieco karykaturalne, co jednak znakomicie oddaje charakter i treść książki.  

Baśń o latającym rumaku to pozycja godna polecenia bez najmniejszych wątpliwości. Ignasiowi przygody księcia Miraża i jego poddanych tak się spodobały, że książkę czytaliśmy dwukrotnie :-) a moje przeczucie mówi mi że na tym się nie zakończy :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-kaKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie