Przejdź do głównej zawartości

Baśń o latającym rumaku - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Baśń o latającym rumaku to przezabawne perypetie władcy pewnej krainy, księcia Miraża, jego dworu i poddanych. Pełna paradoksów i niespodziewanych zwrotów akcji bawi do łez. Henryk Bardijewski stworzył dzieło niepowtarzalne, które zachwyca polotem, umiejętnym zastosowaniem metafor oraz humorem sytuacyjnym. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Prószyński i S - ka.  
W księstwie księcia Miraża nie działo się najlepiej. Mieszkańcy bez pozwolenia swojego władcy zaczęli masowo emigrować do innych krain. Książę wraz ze swym radcą dworu Totumem szukali rozwiązania z tej jakże patowej sytuacji, niestety bezskutecznie. Nawet obyta w wielkim świecie żona księcia, która właśnie powróciła z dalekiej, zagranicznej podróży, nie potrafiła nic zaradzić. I pewnie kryzys w krainie księcia Miraża pogłębiał by się z czasem gdyby nie nadleciał rumak, zwiastun powszechnego dobrobytu i wszelakiej pomyślności. Jednak czy latający rumak pozostanie w krainie księcia Miraża, czy może odleci do sąsiedniej krainy? O tym przekonacie się czytając Baśń o latającym rumaku :-)

Wartka akcja, która z każdym kolejnym rozdziałem zaskakuje jeszcze bardziej niż poprzednie. Do tego przezabawne dialogi i bystre riposty bohaterów rozbawiają do łez. Bo jak tu "nie zrywać boków" gdy największym zmartwieniem władcy jest powszechnie szerzący się dobrobyt :-). a nad domami latają skrzydlate konie i koty.Ilustracje do książki stworzył Bohdan Butenko, dominuje w nich czerń z elementami czerwieni i błękitu. Rysunki są przerysowane można rzec nawet nieco karykaturalne, co jednak znakomicie oddaje charakter i treść książki.  

Baśń o latającym rumaku to pozycja godna polecenia bez najmniejszych wątpliwości. Ignasiowi przygody księcia Miraża i jego poddanych tak się spodobały, że książkę czytaliśmy dwukrotnie :-) a moje przeczucie mówi mi że na tym się nie zakończy :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-kaKomentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.