Przejdź do głównej zawartości

Karuzela z piosenkami - Wydawnictwo OVO

Karuzela z piosenkami to bardzo wesoła propozycja zawierająca wierszyki dla przedszkolaków. Poruszane w nich tematy są bliskie każdemu dziecku, dzięki czemu z radością będą ich słuchać. Teksty Julianny Michorczyk to niewątpliwie jeden z plusów publikacja, nas jednak najbardziej urzekły ilustracje, które zostały wykonane przez trzebnickie przedszkolaki. Inspiracją do ich wykonania były oczywiście wiersze znajdujące się w książeczce. Trzecim bardzo dużym plusem omawianej pozycji jest dołączona na płycie muzyka Magdaleny Marszałek, dzięki czemu dzieci mogą także zaśpiewać ulubione teksty. Ponadto utwory zamieszczone na płycie są także w wersji instrumentalnej co stanowi idealne rozwiązanie. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa OVO.    
Nam książeczka bardzo się spodobała, jednak najbardziej zauroczyły nas ilustracje :-) Choć muszę przyznać, że pomysł z płytą również był strzałem w dziesiątkę. Również sam tekst który nawiązuje do pór roku oraz otaczającej nas przyrody spodoba się każdemu dziecku. Bliskie sercom naszych pociech zabawne rymowanki szybko zapadają w pamięć, bawiąc i ucząc jednocześnie. Pozycja, która powinna znaleźć się na półce w każdym przedszkolu. Polecamy serdecznie. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Też mamy tę książkę, ale już dawno jej nie czytałyśmy i nie sluchałyśmy płyty. Musimy sobie o niej przypomnieć, bo teksty i melodie są bardzo przyjemne, a ilustracje cudne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze raz widze to wydawnictwo :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie