Przejdź do głównej zawartości

Biblia dla dzieci - Kapitan Nauka

Jakiś czas temu prezentowała Wam quiz o pieniądzach jaki ukazał się na rynku początkiem tego roku. Forma w jakiej książeczka została wydana bardzo nam się spodobała, dlatego z ogromną radością sięgnęliśmy po kolejną pozycję z serii. Mowa dzisiaj będzie o Biblii dla dzieci, publikacji skierowanej do dzieci od 7 roku życia, której wydawcą jest Kapitan Nauka. 
Biblia dla dzieci to nic innego jak wydana w formie książki spiętej kołowrotkiem pozycja zawierająca zbiór opowiadań ze starego oraz nowego testamentu. To także ponad 160 zagadek oraz przepiękne ilustracje, które stanowią przysłowiową  "kropkę na i" w starannym dopracowaniu całości, która umieszczona została w bardzo trwałym pudełku. Dzieci studiując książeczkę poznają najważniejsze opowieści oraz ich bohaterów. Dowiedzą się jak powstała Biblia, jakie znaczenie symboliczne przypisuje się poszczególnym zwierzętom, jak powstał świat, czym były plagi egipskie, poznają historię Dawida i Goliata, narodzin Jezusa, jego nauki oraz śmierć na krzyżu. Wszystkie opowiadania zawarte w opracowaniu napisane zostały prostym i zrozumiałam dla dzieci językiem. Zadbano o odpowiedni dobór słownictwa jak również o to aby dany tekst skupiał sie na najistotniejszych kwestiach.   Dodatkowym plusem takiej formy publikacji są pytania które zostały przypisane do każdego tekstu. Poza ciekawym urozmaiceniem stanowią świetną formę sprawdzenia poziomu opanowania wiedzy przez młodego czytelnika.   
Biblia dla dzieci w formie quizu to idealna pozycja służąca zapoznaniu naszych pociech z najważniejszym dziełem literackim świata. U nas był to strzał w dziesiątkę, Ignasiowi bardzo przypadła do gustu książeczka i korzystamy z niej bardzo często.  Quiz znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka


Komentarze

  1. Mamy od jakiegoś czasu, a nadal nie zdążyłyśmy się z tym quizem zaznajomić. Czas to nadrobić:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)