Przejdź do głównej zawartości

Nauka o magnesach Uczy i Bawi

Za nami rok pełen eksperymentów, jednak mimo iż zabawa w której braliśmy udział podczas wakacji została przerwana, nam trudno rozstać się z eksperymentami. Dlatego też dzisiaj mamy dla Was świetną propozycje w postaci zestawu 4M Nauka o magnesach. Dzięki tej pozycji Wasze pociechy z łatwością przeprowadzą dziesięć fascynujących eksperymentów odkrywając "magię" przyciągania. Prezentowany zestaw znajdziecie w sklepie Uczy i Bawi


W skład zestawu wchodzi:

- składana rączka magnesu,
- podwodzie samochodu/łodzi,
- 2 magnesy sztabowe,
- 2 magnesy pierścieniowe,
- metalowe nakrętki na śruby,
- 2 przeguby do magnesów,
- 4 koła,
- 1 krótka i jedna długa oś,
- 1 szpulka nici,
- magnetyczne rybki,
- 1 kij do wędki/maszt jachtu,
- 1 przegub do kija do wędki,
- oraz instrukcja. 


Dzięki bardzo jasnej i przejrzystej instrukcji złożenie poszczególnych elementów niezbędnych do wykonania określonych eksperymentów jest bardzo proste i szybkie. Dziecko bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Do większości proponowanych w instrukcji doświadczeń nie potrzeba dodatkowych przyrządów, jednak do kilku z nich niezbędne jest przygotowanie naczynia lub dodatkowego sprzętu.    Poniżej prezentujemy Wam wybrane eksperymenty, które Ignaś wykonał przy wykorzystaniu zestawu Nauka o magnesach. Na pierwszy rzut poszło sprawdzanie które przedmioty są magnetyczne a które nie. Poza złożeniem podkowy z magnesami Ignacy potrzebował kilku przedmiotów, które znalazł w swoim pokoju. Teraz mógł już przystąpić do sprawdzania :-)Drugim eksperymentem było wykonanie magnetycznej rzeźby. Do tego celu wykorzystał nakrętki oraz magnes z zestawu.    


Kolejną zabawą było sprawdzenie czy siła magnetyczna działa przez płyn. Tym razem Ignacy łowił rybki na magnes.


Kolejnym eksperymentem było wykonanie tajemniczej zawieszki. Wystarczyło na nitce i wędce zawiesić magnes i odpowiednio ustawić dwa magnesy :-) 
Następnie kolej przyszła na odkrycie lewitacji :-) Ponownie wystarczyło odpowiednio umieścić okrągłe magnesy na maszcie i obserwować jak się odpychają. 


Przedostatnim doświadczeniem było stołowe UFO. Ponownie wystarczyło postąpić zgodnie z instrukcją i nasze Ufo już unosiło się w powietrzu :-) Na sam koniec Ignacy postanowił sprawdzić jak porusza się superwyścigówka magnetyczna. I po raz kolejny zabawa była przednia. Nasza wyścigówka poruszała się do przodu w "magiczny" sposób. 
Poza zaprezentowanymi przez Ignasia eksperymentami z elementów zestawu można wykonać jeszcze trzy inne:

- magnetyczną wyścigówkę,
- magnetyczny jacht,
- oraz jacht kompasowy.


Nauka o magnesach to świetny zestaw, który w bardzo ciekawy i urozmaicony sposób obrazuje dzieciom zasady działania magnesów. Dzieci podczas składania i przeprowadzania eksperymentów metoda prób i błędów sami odkrywają rządzące magnetyzmem zasady. Zestaw jest bardzo ciekawie wyposażony, a ogromną zaletą jest instrukcja zawierająca szczegółowe opisy wszystkich zabaw. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom odkrywania świata nauki poprzez zabawę :-)


Zestaw znajdziecie TUTAJ 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie