Przejdź do głównej zawartości

Nauka o magnesach Uczy i Bawi

Za nami rok pełen eksperymentów, jednak mimo iż zabawa w której braliśmy udział podczas wakacji została przerwana, nam trudno rozstać się z eksperymentami. Dlatego też dzisiaj mamy dla Was świetną propozycje w postaci zestawu 4M Nauka o magnesach. Dzięki tej pozycji Wasze pociechy z łatwością przeprowadzą dziesięć fascynujących eksperymentów odkrywając "magię" przyciągania. Prezentowany zestaw znajdziecie w sklepie Uczy i Bawi






W skład zestawu wchodzi:

- składana rączka magnesu,
- podwodzie samochodu/łodzi,
- 2 magnesy sztabowe,
- 2 magnesy pierścieniowe,
- metalowe nakrętki na śruby,
- 2 przeguby do magnesów,
- 4 koła,
- 1 krótka i jedna długa oś,
- 1 szpulka nici,
- magnetyczne rybki,
- 1 kij do wędki/maszt jachtu,
- 1 przegub do kija do wędki,
- oraz instrukcja. 


Dzięki bardzo jasnej i przejrzystej instrukcji złożenie poszczególnych elementów niezbędnych do wykonania określonych eksperymentów jest bardzo proste i szybkie. Dziecko bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Do większości proponowanych w instrukcji doświadczeń nie potrzeba dodatkowych przyrządów, jednak do kilku z nich niezbędne jest przygotowanie naczynia lub dodatkowego sprzętu.    



Poniżej prezentujemy Wam wybrane eksperymenty, które Ignaś wykonał przy wykorzystaniu zestawu Nauka o magnesach. Na pierwszy rzut poszło sprawdzanie które przedmioty są magnetyczne a które nie. Poza złożeniem podkowy z magnesami Ignacy potrzebował kilku przedmiotów, które znalazł w swoim pokoju. Teraz mógł już przystąpić do sprawdzania :-)











Drugim eksperymentem było wykonanie magnetycznej rzeźby. Do tego celu wykorzystał nakrętki oraz magnes z zestawu.    






Kolejną zabawą było sprawdzenie czy siła magnetyczna działa przez płyn. Tym razem Ignacy łowił rybki na magnes.






Kolejnym eksperymentem było wykonanie tajemniczej zawieszki. Wystarczyło na nitce i wędce zawiesić magnes i odpowiednio ustawić dwa magnesy :-) 








Następnie kolej przyszła na odkrycie lewitacji :-) Ponownie wystarczyło odpowiednio umieścić okrągłe magnesy na maszcie i obserwować jak się odpychają. 






Przedostatnim doświadczeniem było stołowe UFO. Ponownie wystarczyło postąpić zgodnie z instrukcją i nasze Ufo już unosiło się w powietrzu :-) 



Na sam koniec Ignacy postanowił sprawdzić jak porusza się superwyścigówka magnetyczna. I po raz kolejny zabawa była przednia. Nasza wyścigówka poruszała się do przodu w "magiczny" sposób. 




Poza zaprezentowanymi przez Ignasia eksperymentami z elementów zestawu można wykonać jeszcze trzy inne:

- magnetyczną wyścigówkę,
- magnetyczny jacht,
- oraz jacht kompasowy.


Nauka o magnesach to świetny zestaw, który w bardzo ciekawy i urozmaicony sposób obrazuje dzieciom zasady działania magnesów. Dzieci podczas składania i przeprowadzania eksperymentów metoda prób i błędów sami odkrywają rządzące magnetyzmem zasady. Zestaw jest bardzo ciekawie wyposażony, a ogromną zaletą jest instrukcja zawierająca szczegółowe opisy wszystkich zabaw. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom odkrywania świata nauki poprzez zabawę :-)


Zestaw znajdziecie TUTAJ 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Lotti Karotti czyli świetna gra rodzinna od Smarkacz.pl

U nas kolejna fantastyczna gra, którą chcemy Wam pokazać. Niedawno zagościła w naszym domu a już zdobyła nasze serca. Przeurocze króliczki oraz marchewka, która potrafi wpędzić w niezłe tarapaty graczy czyli Lotti Karotti we włanej postaci. Proste zasady i duże kolorowe elementy do znaki rozpoznawcze gry, które gwarantują dobrą zabawę. Nasza pochodzi ze sklepu Smarkacz.pl

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.