Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kółka i spółka od Granny

Wakacje w pełni, a my cieszymy się piękną pogodą. Jednak gdy czasami dopada nas nuda, wyciągamy na gród koc i gramy :-) Jedną z gier, która umila nam tegoroczne lato jest gra Kółka i spółka wydana przez Grannę. Jest to bardzo prosta i zarazem wciągająca gra przeznaczona dla dzieci od 4 do 7 lat.   

W pudełku znajdziecie:

- planszę,
- 4 pionki,
- 45 kart,
- 64 figury geometryczne,
- 3 medale,
- oraz instrukcja. 

Celem gry jest jak najszybsze ułożenie obrazka znajdującego się na odkrytej karcie. Przed rozpoczęciem zabawy należy potasowane karty ułożyć w stos, obok położyć planszę z pionkami graczy oraz umieścić w dostępnym dla wszystkich graczy miejscu figury geometryczne. Obok planszy musza także znajdować się trzy medale. Karty o różnym stopniu trudności, można dopasować do wieku graczy.  


Zasady gry są bardzo proste a sam przebieg rozgrywki bardzo emocjonujący. Jeden z graczy odsłania pierwszą z góry kartę, po czym mówiąc "kółka i spółka" kładzie kartę w widocznym dla wszystkich miejscu. Teraz rozpoczyna się wyścig z czasem. Gracz, któremu pierwszemu uda się prawidłowo ułożyć układ bierze złoty medal, kolejni gracze sięgają odpowiednio po srebrny i brązowy medal. Po zakończeniu rundy następuje podliczenie punktacji.  
Gracz posiadający złoty medal przesuwa swój pionek na planszy o 4 pola do przodu. Gracz który zdobył srebro przesuwa pionek o 3 pola, gracz z brązowy medalem przesuwa pionek o 2 pola, natomiast czwarty gracz o jedno pole. Po zakończeniu podliczana punktów rozpoczyna się kolejna runda.Elementy gry z powodzeniem można wykorzystać do zabawy w pojedynkę, polegającej na odwzorowywaniu rysunków, co stanowi świetną zabawę oraz trening percepcji wzrokowej, koncentracji oraz precyzji ruchów i koordynacji wzrokowo - ruchowej. 


Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy dotrze do mety na planszy :-) Gra Kółka i spółka to bardzo fajna gra, która zapewnia mile spędzony czas. Proste zasady dzięki, którym najmłodsi już zdołają zmierzyć się w rozgrywce. Do tego wysoka jakość wykonania oraz barwne i przyciągające uwagę dziecka elementy sprawiają, że każdy chętnie po nią sięga. Z całą pewnością jest to gra godna polecenia.  


Grę najdziecie TUTAJ

Granna


Komentarze

  1. Może i nasz prawie 3 latek mógłby popróbować swoich sił np. w odwzorowywaniu obrazków?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty