Przejdź do głównej zawartości

Winnica od Granny

U nas dzisiaj kolejna świetna gra rodzinna. Tym razem nieco bardziej wymagająca, jednak po kilku rozgrywkach, dolna granica wieku 10 lat nie kryła przez Ignacym żadnych tajemnic :-) Gra Winnica, bo o nie będzie dzisiaj mowa wydana została przez firmę Granna.     

W pudełku znajdziemy:

- notes ze 150 planszami zawierającymi plan winniccy,
- 6 kart z farmami,
- 42 karty ścieżek,
- karta do gry jednoosobowej,
- oraz instrukcja. 


Celem gry jest zdobycie jak największe liczby punktów po zsumowaniu wyników uzyskanych w pięciu rundach. Osiągamy to poprzez rysowanie ścieżek na arkuszach dążąc do połączenia winogron z farmami i zamkami. Aby rozpocząć rozgrywkę należy przydzielić każdemu z graczy jedną planszę z planem winnicy oraz coś do pisania. Następnie tworzymy dwie talie kart, jedną ze ścieżkami a drugą z farmami. Należy umieścić je awersem do dołu.  

Gdy wszyscy gracze są już gotowi do rozpoczęcia rozgrywki wybrana osoba odsłania pierwszą z góry kartę farmy po czym wszyscy gracze zapisują jej nazwę (daną literę) na swoim arkuszu w miejscu do tego wyznaczonym. Teraz należy odsłonić pierwszą kartę ścieżek, po czym gracze mogą wykonać jedną z dwóch czynności:

- narysować ścieżkę na arkuszu zgodnie z widniejącym na karcie wzorem lub...
- podejrzeć następną kartę farmy.   

Runda dobiega końca w chwili gdy na stole położona zostaje czwarta żółta karta i wszyscy gracze wykonali już swoje akcje. W tedy następuje zliczenie punktów za dana rundę i zapisanie wyniku w tabeli na arkuszu. 


Cała rozgrywka dobiega końca po zakończeniu piątej rundy, wtedy wszyscy gracze zliczają zdobyte we wszystkich rundach punkty, zgodnie z zawartymi w instrukcji zasadami.  Istnieje również wariant gry jednoosobowej, w której zasady pozostają te same a jedynie cel zostaje określony inaczej. Tutaj zawodnik korzystając z karty zawierającej tabelę jakości win stara się "wytworzyć" jak najwartościowszy trunek.  


Mimo, iż gra Winnica adresowana jest do dzieci w weku 10 + to śmiało możemy Was zapewnić że i 6 - latek z niewielką pomocą na początku poradzi sobie z nią znakomicie. Ponadto możliwość gry aż w 12 osób na pewno jest ogromnym plusem gry i sprawdzi się idealnie podczas letnich spotkań z przyjaciółmi. Czas gry to średnio ok 15 minut, co również nie pozwala na znudzenie się zabawą. Jak dla nas jest to propozycja idealna a zbliżające się wakacje na pewno spędzimy na licznych rozgrywkach.      


Grę znajdziecie TUTAJ

Granna

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie