Przejdź do głównej zawartości

Operacja Reklamówka - Wydawnictwo Media Rodzina

Ignacego zainteresowanie książkami o tematyce detektywistycznej nie słabnie. Rzec można nawet, że z każdą kolejną lekturą, staje się ono coraz większe. Stad też pojawiają się coraz to nowe pozycje w jego biblioteczce, których główni bohaterowie to mali detektywi. I tak jedną z najnowszych, jest ósma już cześć serii o Biurze Detektywistycznym numer 2, zatytułowana Operacja Reklamówka. Dla miłośników serii mam też dobra wiadomość, mianowicie, ukazała się już kolejna cześć serii Operacja Cyrk. U nas mogliście przeczytać o Operacji Posag. Cykl książek wydawany jest przez Wydawnictwo Media Rodzina.Podczas spaceru dwoje przyjaciół Tiril i Oliver zauważają bardzo dziwnie zachowującego się mężczyznę, trzymającego w ręce reklamówkę. Nasi bohaterowie od razu zaczynają mieć pewne przypuszczenia co do tejże osoby. Bez większego namysłu postanawiają go śledzić. Odkrywają, że tajemniczy mężczyzna wymienił się reklamówka z równie tajemniczo wyglądającą kobietą siedzącą na ławce. Mali detektywi nie maja już najmniejszych wątpliwości, że dzieje się tu coś niepokojącego. Dalsze śledztwo doprowadza ich do domu pana z reklamówka, gdzie zdobywają pierwsze dowody  przestępstwa. Nie jest tylko jeszcze jasne, jakie to przestępstwo. Jednak kolejny dzień przynosi odpowiedz na stawiane przez dwójkę przyjaciół pytania. Tym razem postanawiają śledzić kobietę, która wymienia się reklamówkami z przypadkowymi mieszkańcami miasta. W deszczu docierają do jej kryjówki, w której odkrywają...właśnie co? Przemycane nielegalnie zwierzęta z innych kontynentów. Elementy układanki pasują do siebie idealnie. A dzieci dzwoniąc na policję udaremniają kolejne sprzedaże zwierząt a okazy, z kryjówki trafiają prosto do pobliskiego ZOO, gdzie otrzymują odpowiednia opiekę i warunki życia. 


Operacja Reklamówka, to kolejna świetna opowieść detektywistyczna jak również ważna lekcja dla wszystkich, bez względu na wiek. Książka jest idealnym pretekstem do rozmów z dziećmi o odpowiedzialności jaka wiąże się z posiadaniem w domu zwierzęcia, o tym, iż wiele gatunków zwierząt jest zagrożona wyginięciem oraz o tym dlaczego nie wszystkie zwierzęta można trzymać w domu. Mądra i wciągająca, tak najtrafniej można określić tą książkę. U nas seria cieszy się wielkim uznaniem i z radością sięgamy po kolejne tomy. Polecamy zarówno tą jak i inne części, które na pewno spodobają się małym odbiorcom. Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina


Komentarze

  1. My na innym etapie, ale widzę, że wiele dzieci przechodzi ten fascynacji zagadkami i detektywami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hehe od razu przypomniał mi się czas, kiedy to ja czytałam tego typu książki. Podoba mi się! :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ksiazka, jak najbardziej dla nas. Filip bardzo lubi książki o detektywach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie