Przejdź do głównej zawartości

Na szczęście mleko... - Wydawnictwo Galeria Książki

Lektura, przed której rozpoczęciem należy sprawdzić czy ma się w lodowce MLEKO!!! Tak, tak mleko... bo właśnie ono stanie się głównym bohaterem całej niesamowitej historii, która kryje się w tej książce. Na szczęście mleko... Neila Gaiman'a wydana została przez Wydawnictwo Galeria Książki. 
Cała historia zaczyna się dość niewinnie, mama dwójki dzieci wyjeżdża na kilkudniową konferencję, pozostawiając pociechy pod opieka ich taty. Wszystko powinno przebiec bez większych niespodzianek i zakłóceń, jednak kolejny poranek przynosi niespodziewany obrót sprawy. Rodzina odkrywa, że skończyło się mleko, przez co dzieci nie mogą zjeść na śniadanie ulubionych płatków. Jak na prawdziwego mężczyznę przystało, tata postanawia stanąć na wysokości zadania i wybiera się do sklepu po mleko. Jednak jego wyjście trwa znacznie dłużej niż zazwyczaj, dzieci zaczynają się już niepokoić, podejrzewają także że tata spotkał znajomego i postanowił z nim nieco podyskutować. Gdy w końcu tata wraca do domu, oczywiście z mlekiem, na pytanie gdzie był tak długo, po chwili namysłu opowiada to wszystko co mu się przydarzyło po wyjściu ze sklepu.


A przyznać musimy ze działo się dużo. Po bardzo krótkiej rozmowie z kolega został...porwany przez kosmitów, podróżował w czasie, znalazł się na statku pirackim, przemieszczał się Latająco - Kulowym -Transporterem  - Osobowym należącym do profesor Steg która była stegozaurem, następnie znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie stając oko w oko z potworem o imieniu Splod. Spotkał także wampirów, jak oczywiście możecie się domyśleć, bardzo groźnych. Podczas całej tej jakże niebezpiecznej przygody bardzo dzielnie bronił zakupionego dla swoich dzieci mleka, które jednocześnie stało się dowodem potwierdzającym prawdziwość jego opowieści. 


I choć dzieci doskonale wiedza, ze ich tata podczas swojej opowieści zerka na przedmioty otaczające go, takie jak obrazek wulkanu, kucyki czy książki o wampirach, to jednak pozwalają mu dokończyć ta jakże fascynująca i pełna zwrotów akcji opowieść. Książka napisana przez brytyjskiego powieściopisarza Neila Gaiman'a zachwyca, fascynuje i z cała pewności pobudza wyobraźnie. My na szczęście zapas mleka mamy, wiec takie przygody nam nie gracza, ale kto wie, co czyha za rogiem :-) Nam książka bardzo się spodobała, wyraziste postacie, wartka akcja, no i oczywiście fascynujące Ignacego podróże w czasie. Książkę zdecydowanie polecamy, sprawdzi się idealnie na długie letnie wieczory.Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Galeria Książki

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie