Przejdź do głównej zawartości

Klub Aniołów Stróżów - Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

U nas kolejna pozycja z bardzo lubianej przez nas serii Twój Anioł z Nieba wydawanej przez Wydawnictwo Promic. Klub Aniołów Stróżów to historia poruszając bardzo istotny a zarazem na czasie temat dzieci uchodźców. 
W parafii Państwa Dobrzyńskich zamieszkał mały chłopiec o imieniu Harmish, który jest uchodźcą z Syrii. Mały Antoś chce mu podarować jakąś zabawkę, jednak nie potrafi się zdecydować, co tak naprawdę byłoby prezentem od serca. Postanawia wezwać na pomoc swojego najlepszego przyjaciele czyli Anioła Stróża. Ten stawił się na wezwanie chłopca wraz z całym Klubem Aniołów i razem starali się znaleźć rozwiązanie z sytuacji. Okazało się, że nie jest łatwo obdarować kogoś kogo się nie zna, jednak z pomocą Aniołków Antoś podejmuje decyzję. Okazuje się jednak, że przedmioty materialne nie stanowią takiej wartości jak czas poświęcony drugiej osobie.    

Ilustracje podobnie jak we wcześniej omawianych pozycjach z serii są czarno - białe i znakomicie odzwierciedlają tekst. Klub Aniołów Stróżów to nie tylko książka z bardzo ważnym i na czasie przesłaniem, to także lekcja dla każdego z nas mówiąca o tym by zatrzymać się na chwilę, spędzić razem czas i nie stawiać rzeczy materialnych na pierwszym miejscu. Uważam, iż jest to bardzo potrzebna i wartościowa lektura, Ignasiowi postawa Antka bardzo się spodobała. 


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ


Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie