Przejdź do głównej zawartości

Ignatek szuka przyjaciela - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Bardzo nietypowa książka z bardzo nietypowym bohaterem. Takie określenie idealnie pasuje do książki Pawła Pawlaka zatytułowanej Ignatek szuka przyjaciela. Książka o tyle nietypowa co odważna i mądra. Głównym bohaterem jest chłopiec a raczej szkielet chłopca, który pragnie mieć przyjaciela, niestety przez to jak wygląda, wydaje mu się to niemożliwe. Na domiar złego nasz bohater właśnie stracił ząb, co tylko pogorszyło jego samopoczucie. Zrządzeniem losu jednak  okazało się, iż utrata zęba, pomogła mu w odnalezieniu przyjaźni. Mała dziewczynka, która także straciła ząb, podarowała mu go w zamian za pomoc w odnalezieniu przyjaciela. Od tej pozy razem spędzali czas na łące bawić się i podziwiając otaczającą ich przyrodę. Dziewczynka pokazała chłopcu swój piękny i kolorowy świat a Ignatek zabrał swoją przyjaciółkę do jego świata, gdzie podobnie jak w świecie dziewczynki bawili się, słuchali muzyki i szukali śpiących motyli.




Ilustracje w książce stworzone zostały na zasadzie kontrastu. Mamy tu zarówno mroczne i ciemne sceny jak i pękną kolorową tęcze i łąkę pełną kwiatów. 







Książka opowiadająca o tolerancji i przyjaźni. Bardzo obrazowo ukazuje kontrast jaki dzieli głównych bohaterów, którzy mimo tak wielu różnic i innych świtów potrafili się zaprzyjaźnić. Temat zawsze na czasie, który przy każdej okazji powinien być poruszany z dziećmi. Na nas Ignatek wywary ogromne wrażenie, cała koncepcja jaką autor zawarł w lekturze, bardzo nam się spodobała a sama postać głównego bohatera mimo, iż jest nieco nietypowa to wywołuje bardzo sympatyczne emocje. Z cała pewnością jest to książka warta posiadania, a głębsza jej analiza pozwoli młodym odbiorcom stać się bardziej otwartymi na świat.


Książkę znajdziecie TUTAJ




Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)