Przejdź do głównej zawartości

Cukierki od Granny czyli bardzo słodka gra rodzinna

Dzisiaj u nas kolejna świetna gra rodzinna. Tym razem prezentujemy Wam jedną z najnowszych pozycji wydanych przez wydawnictwo Granna, bardzo słodkie CukierkiŚwietna rozrywka idealna na długie letnie dni.  W pudełku znajdziemy:

- 56 kafelków z cukierkami,
- 6 żetonów przewagi,
-  16 żetonów specjalnych,
- oraz instrukcja.


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy ułożyć 26 kafelków zgodnie z podanym w instrukcji wzorem a pozostałe kafelki odłożyć na boku obrazkami do spodu. Następnie każdy z graczy wybiera z pozostawionych na boku po trzy kafelki. Po wykonaniu powyższych czynności można rozpocząć rozgrywkę. Celem gry jest uzbieranie jak największej liczby punktów poprzez łączenie cukierków w całość.   

Każdy z graczy w swojej turze wybiera jeden z posiadanych kafelków i stara się tak go dołożyć do istniejącego już wzoru aby jak najwięcej udało się uzyskać połączonych cukierków. Po dołożeniu określonego kafelka gracz zabiera te kafelki które tworzyły całe cukierki. W przypadku połączenia lizaka gracz zdobywa tzw. żeton specjalny, który w ostatecznym rozrachunku da mu aż dwa punkty. Istnieje jeszcze możliwość ułożenia ciastka, w tym przypadku  gracz zdobywa dodatkowy ruch. Po zakończeniu całej rozgrywki  gracze podliczają ilość zdobytych punktów, zwycięzcą zostaje osoba, której udało się ich zdobyć najwięcej. Instrukcja zawiera także drugi nieco rozszerzony wariant gry. W tym przypadku mechanizm pozostaje niezmienny a różni się jedynie systemem punktacji oraz koniecznością układania własnych ścianek przez graczy.  Poza opisanymi w instrukcji możliwościami zabaw istnieje jeszcze jeden sposób wykorzystania kafelków, mianowicie układanie z nich wzorów z jak największą liczbą połączonych prawidłowo elementów. Poza świetną zabawą dziecko  ćwiczy logiczne myślenie, koncentrację oraz pamięć.  

Cukierki to świetna gra rodzinna, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Z nami wybrała się na wakacje i towarzyszy nam niemalże codziennie. Proste zasady, dynamiczna rozgrywka oraz ciekawa grafika sprawiają, że każdy z chęcią po nią sięga. Serdecznie polecamy i zapewniamy, że będzie to strzał w dziesiątkę.  


Grę znajdziecie TUTAJ

Granna

Komentarze

  1. Nie mogę się doczekać, kiedy Tosiek będzie mógł grać w takie gry :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Idealna dla takiego łasucha jak ja :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)