Przejdź do głównej zawartości

Wędrowne ptaki - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wiosna obfituje w wiele ciekawych premier książkowych skierowanych do młodego odbiorcy. Jedna z nich niewątpliwie jest pozycja Wydawnictwa Prószyński i S-ka Wędrowne ptaki autorstwa Michaela Roher'a. 
Mamy kwiecień, do lasu za miastem przylatują wędrowne ptaki. Zaczynają wić gniazda, poznawać okolice, nawet nawiązują znajomości z mieszkańcami. Starają się prowadzić spokojne, ustatkowane życie. Pomiędzy Paulina (która jest jednym z wędrownych ptaków) a Łukaszek (mieszkającym na stałe w mieście) nawiązuje się przyjaźń. Spędzają wspólnie czas ciesząc się swoim towarzystwem. Tak mija lato i nadchodzi jesień, czas w którym wędrowne ptaki musza odlecieć na południe. Jednak Paulina sprzeciwia się takiemu obrotowi sprawy, chce zostać, pójść do szkoły i zobaczyć śnieg. Pomimo, iż wszystkie ptaki jej to odradzają, ona z pomocą przyjaciół postanawia zostać w lesie. Jak potoczyły się dalsze losy Pauliny i Łukasza? No cóż tego Wam nie zdradzę, w nadziei ze sami sięgniecie po ta jakże piękna i mądra książkę. Michael Roher był wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, a za Wędrowne ptaki otrzymał Nagrodę Mistrza Wiednia w kategorii: Książka dla dzieci. Książka poruszać bardzo istotny problem tolerancji, ukazuje, iż pomimo dużej świadomości nadal odczuwamy strach a nawet niechęć do obcych, nie potrafimy przełamać w sobie stereotypów zakorzenionych przez lata. Piękna historia z głębokim przekazem, która zachwyca nie tylko opowiedziana historia ale także ilustracjami. Zarówno mnie jak i Ignacego poruszyła, skłoniła do refleksji oraz dyskusji. Bez wątpienia jest to pozycja, która polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka

Komentarze

  1. Propozycja dla małych i dla tych większych też ze względu na tematykę, którą porusza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie się zapowiada 😊.
    Grafika ciut mroczna, ale przez to intrygująca 😃

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.