Przejdź do głównej zawartości

Wędrowne ptaki - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wiosna obfituje w wiele ciekawych premier książkowych skierowanych do młodego odbiorcy. Jedna z nich niewątpliwie jest pozycja Wydawnictwa Prószyński i S-ka Wędrowne ptaki autorstwa Michaela Roher'a. 
Mamy kwiecień, do lasu za miastem przylatują wędrowne ptaki. Zaczynają wić gniazda, poznawać okolice, nawet nawiązują znajomości z mieszkańcami. Starają się prowadzić spokojne, ustatkowane życie. Pomiędzy Paulina (która jest jednym z wędrownych ptaków) a Łukaszek (mieszkającym na stałe w mieście) nawiązuje się przyjaźń. Spędzają wspólnie czas ciesząc się swoim towarzystwem. Tak mija lato i nadchodzi jesień, czas w którym wędrowne ptaki musza odlecieć na południe. Jednak Paulina sprzeciwia się takiemu obrotowi sprawy, chce zostać, pójść do szkoły i zobaczyć śnieg. Pomimo, iż wszystkie ptaki jej to odradzają, ona z pomocą przyjaciół postanawia zostać w lesie. Jak potoczyły się dalsze losy Pauliny i Łukasza? No cóż tego Wam nie zdradzę, w nadziei ze sami sięgniecie po ta jakże piękna i mądra książkę. Michael Roher był wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, a za Wędrowne ptaki otrzymał Nagrodę Mistrza Wiednia w kategorii: Książka dla dzieci. Książka poruszać bardzo istotny problem tolerancji, ukazuje, iż pomimo dużej świadomości nadal odczuwamy strach a nawet niechęć do obcych, nie potrafimy przełamać w sobie stereotypów zakorzenionych przez lata. Piękna historia z głębokim przekazem, która zachwyca nie tylko opowiedziana historia ale także ilustracjami. Zarówno mnie jak i Ignacego poruszyła, skłoniła do refleksji oraz dyskusji. Bez wątpienia jest to pozycja, która polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka

Komentarze

  1. Propozycja dla małych i dla tych większych też ze względu na tematykę, którą porusza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie się zapowiada 😊.
    Grafika ciut mroczna, ale przez to intrygująca 😃

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)