Przejdź do głównej zawartości

Różyczki

Jeden z corocznych najpiękniejszych dni zbliża się wielkimi krokami, Dzień Mamy już niebawem i choć wszystkie kwiaty jakie Ignacy wykonuje trafiają do mnie (jeszcze), to te podarowane w ten szczególny dzień, nabierają wyjątkowego znaczenia. Dzisiaj trzy różyczki, które od kilku dni zdobią moje biurko :-)  Do wykonania różyczek Ignacy potrzebował:

- kolorowej karbowanej i jednocześnie nabłyszczanej bibuły,
- słomek do picia,
- nożyczek,
- oraz kleju na gorąco.


Wykonanie różyczek jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilkę. Ponieważ nasza bibułka była rozmiarów kartki z zeszytu, Ignacy użył kilku pasków do każdej z różyczek. 
Gdy bibułka była już odpowiednio pocięta wystarczyła tylko przykleić do jednego z końców słomkę i obwinąć ją bibułką, tak aby stworzyć delikatnie oddzielające się warstwy. Czynność to powróżył z kolejnymi kawałkami bibułki. Gdy różyczka była już gotowa, przy użycie zielonej bibułki obkleiłam dolną część "płatków" oraz słomkę. (Zrobiłam to sama, gdyż klej na gorąco mógł poparzyć Ignacego a nie chciałam ryzykować:-))Następnie w ten samo sposób powstała czerwona różyczka...
...a po niej żółta :-)
A oto i efekt końcowy :-) 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.