Przejdź do głównej zawartości

Różyczki

Jeden z corocznych najpiękniejszych dni zbliża się wielkimi krokami, Dzień Mamy już niebawem i choć wszystkie kwiaty jakie Ignacy wykonuje trafiają do mnie (jeszcze), to te podarowane w ten szczególny dzień, nabierają wyjątkowego znaczenia. Dzisiaj trzy różyczki, które od kilku dni zdobią moje biurko :-)  Do wykonania różyczek Ignacy potrzebował:

- kolorowej karbowanej i jednocześnie nabłyszczanej bibuły,
- słomek do picia,
- nożyczek,
- oraz kleju na gorąco.


Wykonanie różyczek jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilkę. Ponieważ nasza bibułka była rozmiarów kartki z zeszytu, Ignacy użył kilku pasków do każdej z różyczek. 
Gdy bibułka była już odpowiednio pocięta wystarczyła tylko przykleić do jednego z końców słomkę i obwinąć ją bibułką, tak aby stworzyć delikatnie oddzielające się warstwy. Czynność to powróżył z kolejnymi kawałkami bibułki. Gdy różyczka była już gotowa, przy użycie zielonej bibułki obkleiłam dolną część "płatków" oraz słomkę. (Zrobiłam to sama, gdyż klej na gorąco mógł poparzyć Ignacego a nie chciałam ryzykować:-))Następnie w ten samo sposób powstała czerwona różyczka...
...a po niej żółta :-)
A oto i efekt końcowy :-) 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)