Przejdź do głównej zawartości

Różyczki

Jeden z corocznych najpiękniejszych dni zbliża się wielkimi krokami, Dzień Mamy już niebawem i choć wszystkie kwiaty jakie Ignacy wykonuje trafiają do mnie (jeszcze), to te podarowane w ten szczególny dzień, nabierają wyjątkowego znaczenia. Dzisiaj trzy różyczki, które od kilku dni zdobią moje biurko :-)  Do wykonania różyczek Ignacy potrzebował:

- kolorowej karbowanej i jednocześnie nabłyszczanej bibuły,
- słomek do picia,
- nożyczek,
- oraz kleju na gorąco.


Wykonanie różyczek jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilkę. Ponieważ nasza bibułka była rozmiarów kartki z zeszytu, Ignacy użył kilku pasków do każdej z różyczek. 
Gdy bibułka była już odpowiednio pocięta wystarczyła tylko przykleić do jednego z końców słomkę i obwinąć ją bibułką, tak aby stworzyć delikatnie oddzielające się warstwy. Czynność to powróżył z kolejnymi kawałkami bibułki. Gdy różyczka była już gotowa, przy użycie zielonej bibułki obkleiłam dolną część "płatków" oraz słomkę. (Zrobiłam to sama, gdyż klej na gorąco mógł poparzyć Ignacego a nie chciałam ryzykować:-))Następnie w ten samo sposób powstała czerwona różyczka...
...a po niej żółta :-)
A oto i efekt końcowy :-) 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie