Przejdź do głównej zawartości

Pierwsze encyklopedie - Samoloty i Straż pożarna - Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Wilga ma w swojej ofercie bardzo ciekawą serię książek z cyklu Pierwsza Encyklopedia. Do niedawna na rynku dostępnych było osiem pozycji: Ciało człowieka, Mój dzień, Pojazdy, Zwierzęta, Konie i kucyki, Dinozaury, Na wsi oraz Piłka nożna. Nie tak dawno ukazały się dwie nowości z serii, które byłam pewna, że ze względu na poruszaną tematyką przypadną Ignacemu do gustu. I się nie pomyliłam. Zarówno Samoloty jak i Straż pożarna okazały się strzałem w dziesiątkę. 

Pierwsza Encyklopedia Samoloty to cztery rozdziały a w nich przedstawione za pomocą rysunków i krótkich opisów najważniejsze informacje o samolocie, lotnisku, podróży samolotem oraz podbojach przestrzennych. Odbiorca studiując książkę dowie się między innymi jak wygląda oraz do czego służy kokpit, pozna budowę samolotu, prześledzi cały proces jaki pasażerowie przechodzą na lotnisku od samego przyjazdu na nie przez odprawę biletowo - bagażową aż po samo wejście na pokład samolotu. Nie zabrakło także opisu wieży kontroli lotów, zasad bezpieczeństwa panujących na pokładzie podczas lotu czy opisu bardziej wyspecjalizowanych pojazdów latających. Każda kolejna strona to niesamowita przygoda dla małych miłośników samolotów. Układ stron został bardzo dobrze przemyślany, dzięki czemu każdy poszczególny rysunek jest czytelny. Dodatkowo na marginesach umieszczono wiele ciekawostek i odpowiedzi na najczęściej zadawane przez dzieci pytania. Całość świetnie się komponuje i uzupełnia. 


Pierwsza Encyklopedia Straż pożarna to druga z nowości która zagościła i już nieźle się zadomowiły w naszym domu. Podobnie jak Samoloty, tak i tu mamy podział na cztery rozdziały: co to znaczy być strażakiem, życie w jednostce, pojazdy i akcje ratunkowe. Tym razem czytelnik przechadza się po kartach książki podziwiając piękne rysunki i poznając obowiązki strażaków. Z publikacji dowiadujemy się m.in. jak można zostać strażakiem, poznajemy tradycje związane z zawodem, dowiadujemy się jak przebiegają ćwiczenia i wyjazd na prawdziwą akcje ratunkową. Zamieszczono także opisy różnych sytuacji w których niezbędna jest pomoc strażaków.  
Cała koncepcja i układ książki jest dokładnie taki sam jak przy omawianych wyżej Samolotach. Znajdujemy tu ogrom rysunków oraz  krótkie informacje i opisy. Na marginesach także zamieszczono ciekawostki i objaśnienie. Całość jest wymarzonym kompendium wiedzy dla małego miłośnika tak ważnego zawodu jakim jest strażak.   


Jak już wspomniałam Ignacemu książki bardzo się spodobały, wertuje je, przegląda, czyta a co najważniejsze zgłębia swoją wiedzę z opisanych tematów. Seria idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w bardzo interesujący sposób przekazuje tak dużą dawkę wiedzy i zachęca do dalszego odkrywania. Z pewnością niebawem sięgniemy po kolejne pozycje z serii. Gorąco polecamy!!!


Encyklopedie znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie